nagłówek strony
-A A +A

Drugi spacer monitorujący w Ogrodzie Krasińskich

Drugi spacer monitorujący w Ogrodzie Krasińskich

Pierwszy spacer monitorujący Ogród Krasińskich odbył się w sobotę 25 stycznia 2014 roku, między godziną 11 a 12. W czasie spaceru temperatura wynosiła -11 stopni Celsjusza a Ogród pokryty był grubą warstwą śniegu. Mimo to spacer spotkał się z dość dużym zainteresowaniem. Formularz monitorujący stan Ogrodu Krasińskich wypełniło 25 użytkowników Ogrodu w różnym wieku: od 15 do 82 lat.

 

Comiesięczne spacery monitorujące Ogród Krasińskich zapowiedziano podczas spotkania 27 listopada 2013 r, które było podsumowaniem konsultacji społecznych w sprawie zasad korzystania z Ogrodu Krasińskich.

 

Spacery te są jednym z działań monitorujących i mają na celu sprawdzenie czy, według użytkowników, respektowane są tymczasowe zasady korzystania z parku, obowiązujące w okresie próbnym do czerwca 2014 r.

 

Ponieważ pierwszy spacer miał miejsce w ostatnią sobotę stycznia, ustalono, że to właśnie w ostatnią sobotę danego miesiąca będą odbywały się kolejne spacery, a więc będą to:

22 lutego

29 marca

26 kwietnia

31 maja

 

W załączeniu można przeczytać raport z pierwszego spaceru monitorującego, przygotowany przez studentów psychologii środowiskowej Uniwersytetu Warszawskiego w ramach praktyk studenckich.

 

Zapraszamy wszystkich użytkowników Ogrodu Krasińskich na drugi spacer.

Odbędzie się on w sobotę 22 lutego w godz. 11.00-12.00.

Zbiórka przy bramie głównej przy ul. Bohaterów Getta.

 

Załączniki: