nagłówek strony
-A A +A

Jak partycypacyjnie planować rozwój usług publicznych? – ciekawa publikacja "Od diagnozy do strategii"

Jak partycypacyjnie planować rozwój usług publicznych? – ciekawa publikacja "Od diagnozy do strategii"

Niedawno zakończył się projekt "Od diagnozy do strategii”, w ramach którego dzielnice i gminy ościenne Warszawy partycypacyjnie (a więc wspólnie ze swoimi mieszkańcami) planowały rozwój usług publicznych.

 

Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia przygotowała wspólnie z nami podręcznik „Od diagnozy do strategii. Partycypacyjne planowanie usług publicznych w samorządach lokalnych” oraz stronę internetową www.oddiagnozy.pl promujące planowanie rozwoju usług publicznych wspólnie z użytkownikami.

 

 

W książce znaleźć można się podpowiedzi (wykorzystujące doświadczenia z projektu i innych krajowych oraz zagranicznych przykładów), w jaki sposób podejść do partycypacyjnej diagnozy i recenzowania jakości usług publicznych oraz tworzenia i realizacji strategii ich rozwoju z udziałem mieszkańców.

 

Elektroniczna wersja publikacji (do pobrania oraz przejrzenia on-line) znajduje się na stronie www.oddiagnozy.pl. Jeśli chcecie otrzymać jej wersję papierową, prosimy o kontakt mailowy na adres: stocznia@stocznia.org.pl lub konsultacje@um.warszawa.pl.

 

Na stronie www.oddiagnozy.pl można także obejrzeć film, który w syntetyczny sposób tłumaczy ideę partycypacyjnego recenzowania i planowania usług publicznych!

 

Więcej informacji o projekcie "Od diagnozy do strategii"
Informacje o publikacji na stronie fundacji STOCZNIA
Konferencja podsumowująca projekt "Od diagnozy do strategii"