nagłówek strony
-A A +A

MODLIŃSKA 257 – spotkanie podsumowujące konsultacje

Budynek główny Cl Modlińska 257

Jak ostatecznie będzie wyglądało Centrum Lokalne i na jakie aktywności mieszkańców znajdzie się w nim miejsce? 8 grudnia zaprezentujemy propozycję projektu funkcjonalnego budynku, która powstała po konsultacjach z mieszkańcami.

 

Budynek przy ul. Modlińskiej 257 to architektoniczna perełka Białołęki, wpisana do rejestru zabytków. Obiekt wraz z całą nieruchomością został zakwalifikowany do programu  Warszawskich Centrów Lokalnych, dzięki czemu po remoncie MODLIŃSKA 257 stanie się miejscem sąsiedzkich spotkań.

 

Wiosną 2015 roku w drodze konsultacji społecznych zapytaliśmy mieszkańców, czego oczekują od tego obiektu i jak ma zostać zagospodarowany. Uzyskaliśmy informację, że ma to być centrum aktywności lokalnej, gdzie wszystkie grupy mieszkańców będą mogły nieodpłatnie znaleźć miejsce do realizacji swoich działań i budowania sąsiedzkich relacji.

 

Od tego czasu wiele się przy MODLIŃSKIEJ 257 zmieniło, choć z zewnątrz budynek wygląda wciąż tak samo. Przede wszystkim na ścianach kilku pomieszczeń zostały odkryte zabytkowe polichromie. Odkrycie sprawiło, że budynek stał się jeszcze bardziej wartościowy z historycznego punktu widzenia. Prace nad przygotowaniem remontu przedłużyły się jednak, ponieważ niezbędne było wykonanie dodatkowych analiz konserwatorskich i uzyskania nowych wytycznych do renowacji najcenniejszych elementów obiektu.

 

Obecnie będziemy przygotowywać nowy projekt remontu budynku, zatem nadszedł czas na ostateczne decyzje w sprawie funkcji, które znajdą się w centrum lokalnym. Wnioski z konsultacji społecznych dotyczące sposobu zagospodarowania MODLIŃSKIEJ 257 wpisaliśmy w poszczególne pomieszczenia budynku i 8 grudnia o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy chcemy Państwu przedstawić efekt tych prac. Będzie to czas na ostateczne decyzje i ewentualne korekty. Wnioski z tego spotkania otrzyma architekt, który przygotuje finalny projekt. Potem czeka nas procedura uzyskiwania poszczególnych uzgodnień m.in. Stołecznego Konserwatora Zabytków, Wydziału Architektury itp., a następnie przetarg na wyłonienie wykonawcy robót, właściwy remont i… huczne otwarcie. Później, przez długie lata wspólnie będziemy tworzyć w tym miejscu więzi sąsiedzkie i pielęgnować białołęcką tożsamość.