Nowa polityka kulturalna Warszawy – warsztat otwarty

Miasto st. Warszawa pracuje nad nową polityką kulturalną stolicy.
Na lokalnych warsztatach w czerwcu określiliśmy wartości, które w przyszłości powinny wyróżniać kulturę w Warszawie, również zjawiska i trendy naprzeciw którym kultura powinna wychodzić. Raport z tych spotkań będzie punktem wyjścia do prac na tym etapie.

Zapraszamy warszawianki i warszawiaków do udziału w warsztacie, który odbędzie się w sobotę, 7 września w godz. 10:00 – 14:00 w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 39.

Ze względu na warsztatowy charakter spotkania oraz pracę w grupach, prosimy o rejestrację poprzez formularz. Zapisy na warsztat są możliwe do 5 września, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Obecnie kierunki warszawskiej polityki kulturalnej wyznacza dokument „Miasto kultury i obywateli. Program rozwoju kultury w Warszawie do roku 2020”. Jego krótki horyzont czasowy oraz wprowadzone w 2017 roku standardy programowania rozwoju m.st. Warszawy, które opisuje Strategia #Warszawa2030, skłaniają do opracowania nowej polityki na kolejną dekadę. Dokument, który wypracujemy, określi główne obszary oraz wartości, jakimi chcemy kierować się przy jej realizacji. Za koordynację polityki kulturalnej odpowiada Biuro Kultury m.st. Warszawy.

Więcej informacji >>>

Wydarzenie na portalu Facebook >>>