Podsumowanie konferencji "Od diagnozy o strategii"

Konferencja podsumowująca projekt „Od diagnozy do strategii – model planowania rozwoju usług publicznych” odbyła się 10 grudnia w „Marzycielach i Rzemieślnikach. Domu innowacji społecznych” mieszczącym się w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie.

Poniżej do pobrania prezentacje z konferencji oraz zdjęcia + notatka z przebiegu konferencji.

Projekt "Od diagnozy do strategii" realizowany był przez Miasto Stołeczne Warszawa, Pracownię Badań i Innowacji Społecznych “Stocznia” oraz gminy partnerskie: Miasto Kobyłka, Gmina Łomianki, Gmina Michałowice, Gmina Pruszków, Gmina Konstancin Jeziorna, Gmina Lesznowola i Miasto Piaseczno.

Przez ostatnie półtora roku staraliśmy się zaprojektować i przeprowadzić procesy diagnozy jakości usług publicznych i partycypacyjnego planowania ich rozwoju na terenie Warszawy i jej gmin ościennych.

W trakcie spotkania dzieliliśmy się doświadczeniami zebranymi w trakcie projektu (zarówno dobrymi, jak i trudniejszymi) oraz wspólnie zastanawialiśmy się, jak skutecznie planować i realizować tego typu procesy. Konferencja składała się zarówno z części dyskusyjnej, jak i warsztatowej, w której zastanawialiśmy się nad najważniejszymi wyzwaniami i sposobami na ich rozwiązanie na poszczególnych etapach procesu diagnozowania i planowania usług publicznych.

PROGRAM KONFERENCJI
WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE