nagłówek strony
-A A +A

Podsumowanie konsultacji "Zaparkuj rowerem na Białołęce"

Ikonka rower

Mieszkańcy dokonali wyboru

 

Wraz z początkiem wakacji na Białołęce pojawi się 100 stojaków rowerowych.

 

Białołęka to idealne miejsce dla miłośników wypraw i przejażdżek rowerowych. Rozległe tereny zielone i liczne trasy pełne atrakcji i ciekawostek historycznych mogą zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagającego amatora dwóch kółek. Zdarzają się jednak sytuacje, w których chcielibyśmy na chwilę zostawić gdzieś nasz rower, nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo. Władze dzielnicy postanowiły wyjść naprzeciw takim potrzebom i zaprosić mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych.

 

Od 16 kwietnia do 15 maja br. uczestnicy konsultacji mogli wybierać spośród przedstawionych przez Dzielnicę lokalizacji lub wskazać własne propozycje, współdecydując tym samym o miejscach, w których powinny pojawić się stojaki rowerowe.  W konsultacjach wzięło udział blisko ośmiuset uczestników,
z czego zdecydowana większość wybrała elektroniczną formę ankiety dostępną na platformie konsultacji społecznych, a kilkadziesiąt osób wypełniło kwestionariusz znajdujący się w białołęckim ratuszu.

 

Zgodnie z sugestiami mieszkańców stojaki znajdą się m.in. w pobliżu szkół, bibliotek, parków i placów zabaw, a także przy bazarkach. Dzielnica będzie również prowadzić rozmowy ze spółką PKP, starając się o to, by stojaki rowerowe mogły stanąć również w pobliżu stacji kolejowych Choszczówka i Płudy. Setka nowych stojaków zostanie zamontowana w wybranych lokalizacjach do końca czerwca 2013 roku.

 

Dokładne wyniki głosowania znajdziecie w załączonym raporcie z konsultacji społecznych.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konsultacjach i podzielenie się z nami swoją opinią!