ROZEGRAJ MIASTO - warsztaty dla nauczycieli. Edukacja obywatelska z wykorzystaniem gry planszowej „Rozegraj miasto”

Zapraszamy nauczycieli wiedzy o społeczeństwie w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych oraz opiekunów samorządów szkolnych do udziału w warsztatach dotyczących wykorzystania gry planszowej „Rozegraj miasto” w edukacji obywatelskiej. Po warsztatach uczestnicy otrzymają zestawy gry do rozegrania na lekcjach z uczniami.

• Termin: 11 kwietnia 2013, godzina 14.30-17:00
  • Miejsce: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4.

GRA PLANSZOWA „Rozegraj miasto” jest materiałem edukacyjnym wydanym przez miasto stołeczne Warszawa. Celem gry jest pobudzenie postaw obywatelskich i rozwój kompetencji społecznych wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, a także przekazanie podstawowych informacji o konsultacjach społecznych i inspiracja do uczestniczenia w rzeczywistych konsultacjach. Gracze wcielają się w mieszkańców miasta (mieszkaniec proekologiczny, prorodzinny i probiznesowy) oraz we władzę, aby wspólnie decydować o kierunkach rozwoju ich miejscowości wykorzystując mechanizm konsultacji społecznych.

Zainteresowanych otrzymaniem bezpłatnego egzemplarza gry dla szkoły zapraszamy na warsztaty, które odbędą się 11 kwietnia 2013 r. w siedzibie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ul. Starej 4 w Warszawie. Udział w warsztatach oraz zestaw gier dla każdej instytucji reprezentowanej przez uczestników warsztatów są bezpłatne.

Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy do 8 kwietnia 2013 r. poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie:
formularz zgłoszeniowy

Uczestnik warsztatu będzie wiedział, jak:
•    przeprowadzić rozgrywkę gry w czasie do 90 minut;
•    wyjaśnić czym są konsultacje społeczne na podstawie nabytego podczas gry doświadczenia;
•    integrować i angażować w proces nauki w działaniu grupy od 4 do 36 osób;
•    realizować cele nauczania zawarte w podstawie programowej, m.in. w zakresach komunikacji i podejmowania decyzji, edukacji obywatelskiej.

Warsztaty będą prowadzone przez ekspertów z Centrum Komunikacji Społecznej w siedzibie partnera odpowiedzialnego za rekrutacje: Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przy ul. Starej 4 w Warszawie.

Grę w wersji elektronicznej do samodzielnego wydrukowania można pobrać TUTAJ.

Szczegółowych informacji udziela:

Justyna Piwko