Urząd Miasta Warszawy nie powinien finansować zadań związanych z rozwojem instytucjonalnym organizacji!

Debata Oxfordzka

17 lutego w godzinach 17.00-20.00

w Centrum Konferencyjnym Wilcza przy ul. Wilczej 9

Inwestycje, udział festiwalach, konferencjach, szkolenia, rozwijanie działalności odpłatnej i gospodarczej, tworzenie planów i strategii organizacji, wymiana wiedzy, podnoszenie kompetencji specjalistycznych - to działania, które umożliwiają rozwój instytucjonalny organizacji pozarządowych.

Czy Urząd Miasta powinien je finansować? Czy nie osłabi to niezależności organizacji? Czy nie spowoduje nadmiernego ujednolicania sektora pozarządowego? Czy Miastu potrzebne są silne, profesjonalne, rozwijające się organizacje? Czy powinno wspierać rozwój instytucjonalny organizacji? Czy Urząd Miasta powinien finansować wyłącznie realizację zadań publicznych? Czy koszty administracyjne związane z realizacją zadań mogą umożliwiać rozwój organizacji?

Odpowiedzi na te pytania będą oszukiwali uczestnicy debaty oksfordzkiej. Będzie ona okazją do poznania argumentów zwolenników i przeciwników tezy:

"Urząd Miasta Warszawy nie powinien finansować zadań związanych z rozwojem instytucjonalnym organizacji"

Debata jest jednym z elementów  II etapu konsultacji Programu Rozwoju Współpracy m.st. Warszawy i Organizacji Pozarządowych. Temat debaty został wskazany na podstawie warsztatów, jaki odbyły się podczas spotkania otwierającego konsultacje Programu.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych oraz urzędu miasta do wzięcia udziału w debacie.

Debata jest elementem II etapu konsultacji Programu Rozwoju Współpracy m.st. Warszawy i Organizacji Pozarządowych. Do 17 marca zbieramy uwagi do projektu Programu. Zapraszamy także na warsztaty w dniach 24.02, 26.02 i 3.03.2015r, poświęcone poszczególnym celom szczegółowym zapisanym w projekcie dokumentu. Więcej informacji o warsztatach i zapisach znajduje się na stronie II etapu konsultacji.

Debatę organizuje i prowadzi w ramach małego grantu Fundacja Szkoła Liderów, która w ten sposób chce włączyć się w proces tworzenia i konsultowania programu.

Wyróżniona aktualność: