Zakończyły się konsultacje "Wawer. Kierunek Kultura!"

Zakończyły się konsultacje "Wawer. Kierunek Kultura!" dotyczące kultury w Dzielnicy Wawer.

Konsultacje otworzyła debata, która odbyła się 19 września w Stacji Falenica. Na spotkaniu obecni byli artyści, animatorzy, mieszkańcy, organizacje pozarządowe i urzędnicy. W trakcie debaty, Zastępca Burmistrza Przemysław Zaboklicki przedstawił harmonogram konsultacji, a także ideę przyświecającą rozpoczęciu dialogu, którego efektem będzie stworzenie programu rozwoju kultury. Ma być on oparty o przyjęty Program rozwoju kultury w Warszawie do roku 2020 „Miasto kultury i obywateli”.

Konsultacje podzielone były na dwa etapy.

Pierwszy etap polegał na zbieraniu ankiet badających potrzeby związane z uczestnictwem w kulturze. Ankieta dostępna była na platformie konsultacyjnej, a także w formie papierowej w różnych punktach na terenie dzielnicy, takich jak kluby kultury, wypożyczalnie, kawiarnie, szkoły. Można było również odwiedzić punkt konsultacyjny, który działał w trzech miejscach. Na punktach obecni byli urzędnicy, którzy odpowiadali na pytania dotyczące konsultacji, zbierali pomysły i uwagi oraz pomagali w wypełnieniu ankiety.

W trakcie I etapu konsultacji, który trwał od 19 września do 9 października 2012 r., w Wawrze zebrano 700 ankiet: 520 papierowych i 180 ankiet on-line.

W drugim etapie konsultacji zaplanowano aktywne formy współdecydowania - cztery warsztaty, w trakcie których uczestnicy pracowali nad założeniami do programu rozwoju kultury, korzystając z wyników badań oraz zgłaszając własne pomysły. W warsztatach wzięło udział ponad 60 osób.

Drugi etap konsultacji trwał od 9 października do 10 listopada 2012 r.

Przez cały proces konsultacji, czyli od 19 września do 10 listopada, można było zgłaszać uwagi poprzez forum na platformie oraz przesyłając na adres mailowy Dzielnicy Wawer.

Obecnie trwa opracowywanie wyników. Niedługo opublikowany zostanie raport z przeprowadzonych konsultacji wraz ze zgłoszonymi uwagami.

Galerię zdjęć znajdziecie pod opisem konsultacji - w linku poniżej.

20 grudnia opublikowany został raport z konsultacji społecznych na ten temat - zapraszamy do lektury!