Get Adobe Flash player
-A A +A

Zapraszamy na niedzielny spacer z Jerzym S. Majewskim!

Zapraszamy na niedzielny spacer z Jerzym S. Majewskim!

Zapraszamy na niedzielny spacer z Jerzym S. Majewskim w ramach konsultacji społecznych poprzedzających modernizację pl. Małachowskiego!

Czy plac Małachowskiego był miejscem kameralnym, cichym czy raczej centrum wydarzeń i rozrywki? Czy spotykała się tu śmietanka towarzyska przedwojennej Warszawy czy raczej była to przestrzeń, jaką mieszkańcy mijali w drodze do pracy? Jaki był kiedyś? Ciekawe anegdoty i warsawianistyczne smaczki – zapraszamy na spacer z redaktorem Jerzym S. Majewskim.
 

Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, które koordynuje proces konsultacyjny poprzedzający modernizację pl. Małachowskiego, zaprasza na niedzielny spacer z redaktorem Jerzym S. Majewskim. Zbiórka w niedzielę, 17 marca., o godz. 12.15 pod budynkiem Zachęty. Po spotkaniu w plenerze spacerowicze przeniosą się do podziemi kościoła św. Trójcy, gdzie red. Majewski przybliży historię placu. Z całą pewnością nie zabraknie barwnych anegdot.
 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!
 

Śródmiejski plac Małachowskiego, wytyczony w 1825 r., położony jest u zbiegu ulic Królewskiej, Traugutta, Mazowieckiej i Kredytowej, w pobliżu instytucji świata kultury, biznesu, nauki oraz religii, niedaleko pięknych tras spacerowych – Ogrodu Saskiego czy Krakowskiego Przedmieścia. To miejsce z ogromnym, ale niewykorzystanym potencjałem, które dziś nie zachęca mieszkańców oraz turystów do kulturalnego, aktywnego spędzania wolnego czasu.
 

Instytucje sąsiadujące z placem Małachowskiego zawiązały partnerską koalicję w celu wsparcia procesu modernizacji tego ważnego miejsca. Koalicję reprezentują: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy oraz firma HOCHTIEF Development Poland Sp. z o.o., która przywraca blask słynnej kamienicy hrabiego Raczyńskiego.

 

 

Urząd Dzielnicy Śródmieście wraz z koalicją instytucji chce przywrócić temu miejscu funkcje placu miejskiego w jego współczesnej wersji – stworzyć przestrzeń publiczną przyjazną dla mieszkańców i turystów.

 

Miasto ma nadzieję, że wyremontowana przestrzeń placu stanie się polem do rozwijania partnerstwa publiczno-prywatnego i inicjatyw lokalnych, stworzy przyjazną przestrzeń wymiany doświadczeń, wrażeń, prezentacji autorskich projektów i wspólnej kreacji. Aktualnie przygotowywane są założenia do konkursu architektonicznego na remont pl. Małachowskiego. Nieodłącznym elementem opracowania konkursu będzie przebudowa ulic oraz zmiana organizacji ruchu.

 

Konsultacje społeczne trwają do 17 marca!
Na pomysły i sugestie dotyczące przyszłości placu czekamy na forum: OPIS TRWAJĄCYCH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH