nagłówek strony
-A A +A

Zazieleńmy ulice Bemowa, Bielan i Żoliborza. Pierwszy etap konsultacji za nami

Pierwsze spotkania konsultacyjne z mieszkańcami dotyczące zazielenienia ulic Bemowa, Bielan i Żoliborza już za nami. Dziękujemy za wszystkie wnioski, które wpłynęły do Zarządu Zieleni m.st. Warszawy oraz za Waszą aktywność podczas spotkań! Fotogaleria z konsultacji znajduje się tutaj.

 

Teraz głosy mieszkańców są analizowane przez projektantów i projektantki, którzy w oparciu o uwarunkowania oraz zgłoszone uwagi będą pracowali nad koncepcją zazieleniania ulic. Już w drugiej połowie lutego koncepcję oceni Komitet sterujący.

Pod koniec marca wynik prac projektowych zostanie przedstawiony na stronach Zarządu Zieleni. Wtedy ponownie będziemy chcieli się z Wami spotkać i porozmawiać. Rezerwujcie już czas!

 

Bemowo

O ul. Połczyńskiej i Szeligowskiej oraz ul. Radiowej rozmawiamy 24 marca (sobota). Szczegóły pod tym linkiem.

 

Bielany

Na Bielanach spotkajmy się 25 marca (w niedzielę) oraz 7 kwietnia (w sobotę). Wspólnie z projektantami zajmiemy się ulicami Kasprowicza, al. Zjednoczenia, Pułkową, Maczka i Rudnickiego oraz bielańskim odcinkiem ul. Broniewskiego. Więcej informacji tutaj.

 

Żoliborz

weekend 7 i 8 kwietnia będziemy rozmawiali o ul. Słowackiego, Mickiewicza i al. Wojska Polskiego oraz o ul. Krasińskiego i żoliborskim odcinku ul. Broniewskiego. Szczegóły tutaj.

 

O tym co sądzicie o projektach możecie również napisać. Będziemy czekali na wnioski od 23 marca do 5 kwietnia (dla Bemowa) oraz od 23 marca do 9 kwietnia (dla Bielan i Żoliborza).

 

 

Koncepcje zagospodarowania ulic i raport z konsultacji opublikujemy w maju 2018. Pierwszą zieleń posadzimy jeszcze w 2018 roku. Projekty wymagające większych przekształceń będziemy realizować stopniowo w kolejnych sezonach.

 

Dzięki programowi #zieloneulice zmieni się blisko 80 głównych ulic Warszawy. Już wiosną 2018 roku nowe drzewa pojawią się tam, gdzie wiemy, że ich brakuje. W konsultacjach rozmawiamy o tym, co  jeszcze możemy zrobić.

 

Więcej o programie #zieloneulice znajdziesz na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.