nagłówek strony
-A A +A

Budżet partycypacyjny Domu Kultury Śródmieście

Budżet partycypacyjny Domu Kultury Śródmieście

Zakończyliśmy prace nad budżetem partycypacyjnym Domu Kultury Śródmieście na 2013 rok. 24 listopada odbyło się finałowe spotkanie, podczas którego mieszkańcy wybierali jeden spośród czterech wypracowanych na wcześniejszych warsztatach projektów budżetu.  W głosowaniu zwyciężył wariant nr 4 "twórczość i kształcenie" - kładzie on nacisk przede wszystkim na angażowanie mieszkańców i zajęcia pobudzające kreatywność. Zdjęcia z finału i podsumowanie pojawi się już w najbliższych dniach. Dziękujemy wszystkim za udział!

 

 

 

 

 


PROJEKT JUŻ SIĘ ZAKOŃCZYŁ: PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE


 

Projekt „Podzielmy się kulturą” w Domu Kultury Śródmieście jest pierwszym budżetem partycypacyjnym w Warszawie i pierwszym w domu kultury w Polsce. Dzięki jego realizacji, mieszkańcy mogą zaplanować ofertę tego domu kultury na przyszły rok, poprzez wypracowanie budżetu programowego. Do wspólnej pracy nad budżetem DKŚ zapraszamy zarówno dotychczasowych użytkowników domu kultury, jak i osoby, które nie znają jeszcze tej instytucji. Warsztaty są doskonałą okazją, by zobaczyć jak działa DKŚ.

 

Celem projektu, obok stworzenia programu Domu Kultury Śródmieście na 2013 rok, jest wypracowanie dobrej praktyki realizacji budżetu partycypacyjnego, którą Urząd Dzielnicy Śródmieście oraz inne jednostki w Polsce będą mogły stosować w podlegających im instytucjach. Budżet partycypacyjny, czyli budżet tworzony z udziałem mieszkańców, to jedna z metod uczestnictwa mieszkańców w podejmowaniu decyzji. Polega na włączeniu obywateli do zaplanowania budżetu instytucji lub jednostki administracyjnej takiej, jak osiedle, dzielnica, czy też całe miasto.

 

Projekt „Podzielmy się kulturą” jest realizowany przez Fundację Pole Dialogu w partnerstwie z Urzędem Dzielnicy Śródmieście, przy wsparciu finansowym Fundacji im. S. Batorego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

                                                                                                                                                                                      


            

                              

 

                              

 

                              

 

 

 

Wyróżniona aktualność: 
Tak