nagłówek strony
-A A +A

Grupy robocze

Od 5 czerwca do 15 lipca 2014 roku sześć grup roboczych wypracowywało swoje koncepcje zagospodarowania terenu Osiedla Jazdów:

  1. obecni gospodarze terenu Osiedla Jazdów (mieszkańcy Osiedla oraz organizacje pozarządowe i grupy nieformalne prowadzące tam swoje działania),
  2. sąsiedzi terenu Osiedla Jazdów ( m.in. instytucje kultury, szkoła, przedszkole, ambasady),
  3. odbiorcy działań obecnych gospodarzy terenu Osiedla Jazdów (mieszkańcy Warszawy, którzy uczestniczyli w przedsięwzięciach odbywających się na terenie tego Osiedla),
  4. mieszkańcy Warszawy, którzy nie są zaangażowani w sprawy terenu Osiedla Jazdów,
  5. eksperci (m.in. architekci, urbaniści, naukowcy, urzędnicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych),
  6. wizjonerzy (osoby mające niestandardowe pomysły).

 

Dobór uczestników do poszczególnych grup był celowy lub otwarty. Zaproszenia do konkretnych osób lub instytucji zostały wystosowane w przypadku trzech grup – obecnych gospodarzy, sąsiadów oraz ekspertów, natomiast uczestnicy pozostałych grup zostali dobrani za pomocą zgłoszenia internetowego, które wszyscy zainteresowani mogli wypełnić do 1 czerwca 2014 roku.

 

Każda grupa spotkała się trzy razy na trzygodzinnych warsztatach wg harmonogramu w tzw. domku fińskim przy ul. Jazdów 10/6. Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniami poszczególnych warsztatów (wystarczy kliknąć na nazwę danej grupy warsztatowej na górze tej strony).

 

Zachęcamy do zapoznania się z raportem z warsztatów sześciu grup roboczych.

 

Po wakacjach, czyli we wrześniu, grupa wspólna, składająca się z przedstawicieli sześciu grup jednorodnych, na pięciu trzygodzinnych warsztatach przygotowała ostateczną koncepcję zagospodarowania terenu Osiedla Jazdów na podstawie wypracowanych wcześniej pomysłów.

 

Warsztaty są częścią, organizowanych przez m.st. Warszawę, konsultacji społecznych w sprawie przyszłości i form zagospodarowania terenu Osiedla Jazdów.

 

 

POWRÓT

 

 

Załączniki: 
Plik: harmonogram spotkań grup warsztatowych, rozmiar pliku: 35.51 KB
Pobierz