nagłówek strony
-A A +A

Gra miejska "Jaka Młoda Warszawa?"

Warszawa to tętniące życiem miasto, takie, w którym jest miejsce dla każdego, niezależnie od wieku, pochodzenia czy światopoglądu. Jesteśmy tu razem i chcemy pięknie żyć! Ale! Pięknie, czyli jak?

 

Naukowcy warszawscy opisali 4 elementy, które są ich zdaniem istotne dla lepszego życia młodych ludzi w stolicy Polski. Nie są pewni, czy ujęli wszystko, co ważne. Pomóż im znaleźć „piąty element” i weź udział w grze miejskiej. Zlokalizuj fiolki z tajnymi informacjami zapisanymi w kodach QR.

 

Jaka jest Młoda Warszawa? Jaka ma być Warszawa młodych? Chcemy, żeby młodym ludziom żyło się tu jak najlepiej. Dlatego stworzyliśmy dokument opisujący politykę młodzieżową w naszym mieście, nazwaliśmy go „Młoda Warszawa. Polityka młodzieżowa miasta stołecznego Warszawy”. Jesteśmy ciekawi, co o nim sądzisz. Zapraszamy Cię do wyrażenia swojej opinii na ten temat, biorąc udział w naszej grze.

 

W grę możesz zagrać w kilku warszawskich parkach. Żeby ją rozpocząć, otwórz na swoim smartfonie jedną z sześciu map – to mapy parków z zaznaczonymi lokalizacjami fiolek.

 

 

Instrukcja włączania mapy do gry miejskiej

 

1. Wejdź w wybrany, podany poniżej link do mapy i otwórz go w przeglądarce internetowej lub w Mapach Google'a.

2. Dzięki temu mapa  zostanie przypisana do Twojego konta Google.

3. Uruchom aplikację Mapy Google.

4. W dolnej części aplikacji znajdziesz menu – wejdź w zakładkę Zapisane. Zjedź na sam dół ekranu – znowu znajdziesz menu. Widzisz zakładkę Mapy w prawym dolnym rogu? Zajrzyj tam!

5. Wybierz właściwą mapę i zacznij zabawę!

 

 

Linki do map

 

MOKOTÓW | Pole Mokotowskie

gra aktywna od 23 sierpnia do 12 września       

>> MAPA

 

PRAGA POŁUDNIE | park Skaryszewski i Błonia Kamionkowskie

gra aktywna od 23 sierpnia do 12 września

>> MAPA

 

ŻOLIBORZ | park Żeromskiego

gra aktywna od 23 sierpnia do 12 września         

>> MAPA

 

OCHOTA | park Szczęśliwicki

gra aktywna od 13 września do 3 października

>> MAPA

 

​WOLA | park Moczydło

gra aktywna od 13 września do 3 października

>> MAPA

 

URSYNÓW | okolice Górki Kazurki

gra aktywna od 13 września do 3 października

>> MAPA 

 

 

Czym dla Ciebie jest piąty element Młodej Warszawy? Poszukajmy go razem! 

 

W mitologii mówi się o czterech żywiołach tworzących wszechświat. To ziemia, ogień, woda i powietrze. Piąty element jest ich mistycznym dopełnieniem. W polityce młodzieżowej opisane zostały cztery wartości, które tworzą (a na pewno chcielibyśmy, by tworzyły) wszechświat młodych ludzi żyjących w naszym mieście: otwartość, równość, wiarygodność, elastyczność. Jaki jest ten piąty? Czy on w ogóle istnieje? Co przeoczyli naukowcy?

 

 

Jakie będzie Twoje zadanie?

 

Wyrusz z nami w podróż po parku. Ukryte w nim zielone fiolki zawierają wartości opisane w Młodej Warszawie. Stwórz z nami recepturę, której składniki złożą się na Warszawę przyszłości – taką, w której chcesz mieszkać i żyć.

 

Na mapie zaznaczyliśmy lokalizację 8 tajnych skrytek z zielonymi fiolkami. Kiedy odnajdziesz pierwszą z nich, otwórz ją delikatnie, wyjmij kartkę, na której znajduje się kod QR i zeskanuj go. Następnie schowaj kod ostrożnie do fiolki, zakręć ją i odłóż w miejsce, z którego ją wyjąłeś/wyjęłaś. Po Tobie przyjdą kolejne osoby, które będą grać – bez fiolek i kodów QR nie uda im się to.

 

Kod pomoże Ci trafić do internetowego świata wyzwań i refleksji. Każde zadanie sprawi, że będziesz mieć możliwość, by wypowiedzieć się na temat wartości i priorytetów polityki młodzieżowej m. st. Warszawy, którą stworzyliśmy.

 

To, co przygotowaliśmy, to tylko propozycja. To Twoja opinia może wpłynąć na kształt dokumentu.

 

 Wszystko jasne? Zaczynamy!

 

 

Przypominamy

 

  • Linki do map znajdziesz wyżej.
  • Ściągnij mapę na telefon.
  • Udaj się tam, gdzie powiedzie Cię droga – w okolicę, której mapę ściągn_łeś.
  • Szukaj kolejnych punktów – lokalizacji fiolek.
  • By opracować recepturę idealnego miasta młodych – Młodej Warszawy – odpowiedz na pytania, które znajdziesz on-line. Dostęp do nich znajdziesz w zielonych flakonach w formie kodów QR.

 

Wyrusz i szukaj z nami piątego elementu Młodej Warszawy!

 

O innych formach konsultacji polityki młodzieżowej dowiesz się tutaj.