nagłówek strony
-A A +A

Jaka zieleń na Dąbrowskiego? [II ETAP]

Czas trwania: 
pt, 09/10/2020 (Cały dzień) - ndz, 08/11/2020 (Cały dzień)
Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca wypoczynku, krok w stronę czystszego powietrza i niższej temperatury w Twoim sąsiedztwie. Nowa zieleń może również chronić Twoją okolicę przed nielegalnym parkowaniem.
 
W ubiegłym roku zebraliśmy uwagi i postulaty mieszkańców odnośnie funkcjonowania i zagospodarowania ulicy Dąbrowskiego. Rozmawialiśmy o nowej zieleni, o nowych miejscach wypoczynku i spotkań, o ławkach i koszach na śmieci, a także o tym, które chodniki i ścieżki wymagają zmian.
 
Na podstawie wytycznych mieszkańców powstała koncepcja, którą teraz chcemy Ci pokazać. Chcemy zrealizować główne postulaty, które pojawiły się podczas pierwszego etapu konsultacji społecznych.  Poprzez poszerzenie pasów zieleni oraz zabudowanie granicy mis drzew, zostanie zwiększona ilość zieleni oraz nastąpi poprawa warunków siedliskowych drzew. 
 
W miejsca dotąd zapłytowane wprowadzona została zieleń niska w postaci: krzewów, bylin i pnączy, izolując w ten sposób ulicę od pozostałych stref, tworząc bufor chroniący przed hałasem i zanieczyszczeniami. Proponujemy rozwiązania, które mają na celu poprawienie aspektów estetycznych i funkcjonalnych ulicy, oraz - o czym często mówili mieszkańcy - spełniają potrzebę  integracji społecznej poprzez wprowadzenia stref wypoczynkowych wśród zieleni. Szczegóły zobaczysz w prezentacji >>>
 
Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!
 

Konsultacje trwały od 15 października do 8 listopada 2020 r.

Zobacz prezentację >>>


Jakie opinie zgłaszali mieszkańcy? Przeczytasz w raporcie z konsultacji >>>


 

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Porozmawiajmy o koncepcji zazielenienia ul. Dąbrowskiego podczas spotkania on-line z projektantami

 
  • 19 października (poniedziałek) o godz. 17.00
 
Jeśli link nie działa, transmisję znajdziesz na kanale "Konsultacje społeczne w Warszawie" >>>
 
Zobacz koncepcję zazielenienia ul. Dąbrowskiego (dostępna od 15 października) i powiedz nam co myślisz.
 
  • e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl
  • pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego)

 

 
Mobilny Punkt Informacyjny
UWAGA - z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną - musieliśmy niestety zrezygnować z poprowadzenia zapowiadanego wcześniej mobilnego punktu konsultacyjnego w terenie.
  • 19 października w godz. 9.00 - 11.00 na ul. Dąbrowskiego będzie działał Mobilny Punkt Informacyjny, przy którym odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości dotyczące planowanych zmian i procesu konsultacyjnego.
 
Koncepcje zagospodarowania ulic i raport z konsultacji opublikujemy pod koniec tego roku. Pierwszą zieleń posadzimy już w 2021 roku.
 
Dzięki programowi #zieloneulice zazieleniamy główne ulice Warszawy. Więcej o programie znajdziesz na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy