nagłówek strony
-A A +A

Jaka zieleń na Grenadierów? [II ETAP]

Czas trwania: 
pon, 12/10/2020 (Cały dzień) - śr, 11/11/2020 (Cały dzień)
Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca wypoczynku, krok w stronę czystszego powietrza i niższej temperatury w Twoim sąsiedztwie. Nowa zieleń może również chronić Twoją okolicę przed nielegalnym parkowaniem.
 
W ubiegłym roku zebraliśmy uwagi i postulaty mieszkańców odnośnie funkcjonowania i zagospodarowania ulicy Grenadierów. Rozmawialiśmy o nowej zieleni, o nowych miejscach wypoczynku i spotkań, o ławkach i koszach na śmieci, a także o tym, które chodniki i ścieżki wymagają zmian.
 
Na podstawie wytycznych mieszkańców powstały koncepcje zazielenienia ulicy, którą teraz chcemy Ci pokazać >>>
 

Proponujemy rozwiązania, które mają na celu poprawienie aspektów estetycznych i funkcjonalnych ulicy. Koncepcja uwzględnia zwiększenie powierzchni terenów zieleni, ilości drzew, wprowadzenie zielonego torowiska w alei Waszyngtona. Poprzez wprowadzenie stref wypoczynkowych – miejsc spotkań oraz małych skwerów uwzględniony został postulat wskazujący na potrzebę utworzenia przestrzeni do integracji społecznej. W koncepcji przewidziano również uporządkowanie miejsc parkingowych oraz ścieżkę rowerową.

 
Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!
 

Konsultacje trwały od 18 października do 12 listopada 2020 roku

Zobacz koncepcję zmian >>>


W związku z opóźnieniami związanymi z przyjmowaniem koncepcji na poszczególne ulice, przesunęły się terminy opracowania raportów.

Raporty opublikujemy do końca stycznia 2021.


 

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Porozmawiajmy o koncepcji zazielenienia ul. Grenadierów podczas spotkania on-line z projektantami

 
  • 22 października (czwartek) o godz. 17.00
bezpośredni link do transmisji >>>
 
Jeśli link nie działa, transmisję znajdziesz na kanale "Konsultacje społeczne w Warszawie" >>>
 

Zobacz koncepcję zazielenienia ul. Grenadierów (dostępna od 18 października) i powiedz nam co myślisz.

 
  • e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl
  • pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego)
 
Mobilny Punkt Informacyjny
UWAGA - z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną - musieliśmy niestety zrezygnować z poprowadzenia zapowiadanego wcześniej mobilnego punktu konsultacyjnego w terenie.
  • 22 października w godz. 9.00 - 11.00 na ul. Grenadierów będzie działał Mobilny Punkt Informacyjny, przy którym odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości dotyczące planowanych zmian i procesu konsultacyjnego.
 
Chcesz, żeby sąsiedzi dowiedzieli się o konsultacjach? Pobierz i wydrukuj - czarno-biały plakat do druku domowego!
 
Koncepcje zagospodarowania ulic i raport z konsultacji opublikujemy pod koniec tego roku. Pierwszą zieleń posadzimy już w 2021 roku.
 
Dzięki programowi #zieloneulice zazieleniamy główne ulice Warszawy. Więcej o programie znajdziesz na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy