nagłówek strony
-A A +A

Jaka zieleń na Grójeckiej? [II ETAP]

Czas trwania: 
wt, 06/10/2020 (Cały dzień) - czw, 05/11/2020 (Cały dzień)

Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca wypoczynku, krok w stronę czystszego powietrza i niższej temperatury w Twoim sąsiedztwie. Nowa zieleń może również chronić Twoją okolicę przed nielegalnym parkowaniem.

 

W ubiegłym roku zebraliśmy uwagi i postulaty mieszkańców odnośnie funkcjonowania i zagospodarowania ulicy Grójeckiej, od ul. M. Drygały do Placu Narutowicza. Rozmawialiśmy o nowej zieleni, o nowych miejscach wypoczynku i spotkań, o ławkach i koszach na śmieci, a także o tym, które chodniki i ścieżki wymagają zmian.

 

Na podstawie wytycznych mieszkańców powstała koncepcja, którą teraz chcemy Wam pokazać. Chcemy zrealizować główne postulaty, które pojawiły się podczas pierwszego etapu konsultacji społecznych. Konsultacje odbywają się również w ramach realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego pn. „Zielona Grójecka"

 

Koncepcja  ul. Grójeckiej pokazuje jej bardzo zielone oblicze dzięki wprowadzeniu: zielonego torowiska, rabat  bylinowych i drzew na przystankach, szpaleru drzew przy Zieleniaku oraz kontynuacji nasadzeń orzecha szarego przy ul. Dickensa, Założenia koncepcji opierają się również na ustaleniach obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego -  zmiana zagospodarowania terenu przy ul. Dickensa przywróci możliwość wykorzystania przestrzeni do społecznej integracji poprzez wprowadzenie parkletów i nowej zieleni. W koncepcji rozwijany jest również potencjał komunikacji rowerowej tej części miasta - przewidziano miejsce na drogę dla rowerów po wschodniej stronie ul. Grójeckiej oraz przy ul. Dickensa. Całe zagospodarowanie projektowano mając na uwadze zachowanie bilansu miejsc parkingowych. 

Szczegóły zobaczycie w prezentacji >>>

 

Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!

 


Konsultacje trwały od 12 października do 5 listopada 2020 r.

Zobacz koncepcję zazielenienia Grójeckiej >>>

Poniżej w załącznikach znajdziesz szczegółowe plansze


W związku z opóźnieniami związanymi z przyjmowaniem koncepcji na poszczególne ulice, przesunęły się terminy opracowania raportów.

Raporty opublikujemy do końca stycznia 2021.


 

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Porozmawiajmy o koncepcji zazielenienia ul. Grójeckiej (od ul. M. Drygały do Placu Narutowicza) podczas spotkania on-line z projektantami

  • 16 października (piątek) o godz. 17.00

 

Zobacz koncepcję zazielenienia ul. Grójeckiej (dostępna od 12 października) i powiedz nam co myślisz.

  • e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl
  • pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego)

 

Mobilny Punkt Informacyjny

UWAGA - z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną - musieliśmy niestety zrezygnować z poprowadzenia zapowiadanego wcześniej mobilnego punktu konsultacyjnego w terenie.

  • 16 października w godz. 9.00 - 11.00 na ul. Grójeckiej będzie działał Mobilny Punkt Informacyjny, przy którym odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości dotyczące planowanych zmian i procesu konsultacyjnego.

 

 

Koncepcje zagospodarowania ulic i raport z konsultacji opublikujemy pod koniec tego roku. Pierwszą zieleń posadzimy już w 2021 roku.

 

Dzięki programowi #zieloneulice zazieleniamy główne ulice Warszawy. Więcej o programie znajdziesz na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

 


Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy

Załączniki: 
Plik: Koncepcja zazielenienia Grójeckiej - 1, rozmiar pliku: 1240.18 KB
Pobierz
Plik: Koncepcja zazielenienia Grójeckiej - 3, rozmiar pliku: 1219.32 KB
Pobierz
Plik: Koncepcja zazielenienia Grójeckiej - 4, rozmiar pliku: 1444.39 KB
Pobierz
Plik: Koncepcja zazielenienia Grójeckiej - 5, rozmiar pliku: 2187.11 KB
Pobierz
Plik: Koncepcja zazielenienia Grójeckiej - 6, rozmiar pliku: 1328.96 KB
Pobierz
Plik: Koncepcja zazielenienia Grójeckiej - 7, rozmiar pliku: 590.35 KB
Pobierz