7 nowych tras rowerowych – Targówek, Praga-Południe, Ursynów, Wola i Bielany

śr, 25/05/2016 (Cały dzień) - pt, 17/06/2016 (Cały dzień)

Kolejne 7 projektów dróg dla rowerów konsultujemy z mieszkańcami. Tak jak poprzednio, prezentujemy projekty i poprosimy o uwagi. Będziemy je zbierać podczas 5 spotkań konsultacyjnych, pisemnie oraz mailowo.

Gdzie będą nowe trasy?

Projektowane odcinki połączą istniejące odcinki dróg rowerowych i pomogą stworzyć spójny system dróg rowerowych. Realizację inwestycji planujemy w latach 2016–2017. Część z nich (Okopowa – Towarowa, Radzymińska, al. Prymasa Tysiąclecia) będzie realizowana w systemie „Projektuj i buduj”.

Rembielińska: projekty obejmuje budowę krótkiego, ale przydatnego łącznika od ul. Kondratowicza do trasy S8. Trasa ułatwi wydostanie się z Bródna i wjazd na most Grota-Roweckiego.

Radzymińska: Planujemy budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej na odc. od ul. Karkonoszy do granicy miasta. W ten sposób powstanie brakujący odcinek drogi dla rowerów, co ułatwi mieszkańcom Targówka i okolicznych miejscowości takich jak Marki, Ząbki, skomunikowanie z istniejącą ścieżką. Współpracujemy również z władzami tych miast, aby trasa miała kontynuację poza Warszawą.

Stanisławowska – J. Dwernickiego – Szaserów: Trasa rowerowa wzdłuż ciągu ulic Stanisławowska – J. Dwernickiego – Szaserów ma być alternatywą dla ruchliwej i nieprzyjaznej rowerzystom ul. Grochowskiej. Na odcinku od ul. Chodakowskiej do ul. Wiatracznej planujemy wyznaczenie pasów rowerowych, zaś na ul. Szaserów – dróg dla rowerów.

Roentgena – Ciszewskiego: Istniejąca droga dla rowerów na odcinku od ul. Płaskowickiej do al. KEN zostanie przebudowa i uzupełniona o brakujący odcinek.

Okopowa – Towarowa: Bardzo ważna trasa łącząca Ochotę, Wolę i Żoliborz ze Śródmieściem. Powstanie po wschodniej stronie jezdni na całym odcinku od pl. Zawiszy do Ronda Zgrupowania AK "Radosław".

al. Prymasa Tysiąclecia: Istniejąca droga dla rowerów na odc. od al. Obrońców Grodna do Ronda Zesłańców Syberyjskich zostanie wyremontowana i przebudowana. Powstaną też brakujące przejścia i przejazdy na Rondzie Zesłańców Syberyjskich.

Pułkowa: Na odc. od ul. Zgrupowania AK "Kampinos" do granicy miasta powstaną drogi dla rowerów, łączące Warszawę z Łomiankami i ułatwiające dojazd do Kampinosu.

Zapoznaj się z projektami:

KONSULTACJE JUŻ SIĘ ZAKOŃCZYŁY.

Trwały od 25 maja do 17 czerwca 2016 r.

PRZECZYTAJ >>>RAPORT Z KONSULTACJI<<<

Prezentacja projektów oraz dyskusja nad przyjętymi rozwiązaniami odbędzie się na 5 spotkaniach:

• TARGÓWEK
    6 czerwca 2016 r. (poniedziałek), godz. 18.00
    Szkoła Podstawowa nr 84, ul. Radzymińska 277

• PRAGA-POŁUDNIE
    7 czerwca 2016 r. (wtorek), godz. 17.00
    Centrum Społeczne PACA 40, ul. Paca 40

• URSYNÓW
    8 czerwca 2016 r. (środa), godz. 18.00
    Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, (metro Imielin), sala konferencyjna

• WOLA
    9 czerwca 2016 r. (czwartek), godz. 18:00
    Zespół Szkół im. Michała Konarskiego, ul. Okopowa 55a

• BIELANY
    13 czerwca 2016 r. (poniedziałek), godz. 18:00
    Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ul. Wójcickiego 1/3, budynek nr 21, sala nr 327

Na Wasze uwagi do projektów czekamy do 17 czerwca:

• elektronicznie na adres rowery@um.warszawa.pl
  • pocztą tradycyjną – Wydział Komunikacji Społecznej, Zarząd Dróg Miejskich, ul. Chmielna 120, 00-801 Warszawa

Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Dróg Miejskich

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r.

w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy

Plik: raport z konsultacji, rozmiar pliku: 8163.34 KB