Get Adobe Flash player
-A A +A

Co zmieni się na ulicach Rudnickiego, Perzyńskiego, Podczaszyńskiego po wybudowaniu ścieżki rowerowej?

Czas trwania: 
czw, 01/12/2016 (Cały dzień) - śr, 21/12/2016 (Cały dzień)
Zarząd Dróg Miejskich planuje wybudować infrastrukturę rowerową w dzielnicy Bielany na ulicach Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego.
 
Inwestycja polega na budowie drogi dla rowerów po południowo-wschodniej stronie tych ulic i ma za zadanie utworzenie spójnej trasy łączącej ulicę gen. Maczka z ulicą Marymoncką i dalej z trasą rowerową wzdłuż ulicy Podleśnej.
 
Co planujemy zmienić?
Planujemy przebudować drogę dla rowerów i chodniki na całej długości, a na skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego pojawi się rondo turbinowe.
 
Największa zmiana czeka skrzyżowanie ul. Rudnickiego i Kochanowskiego. Starą i wyeksploatowaną sygnalizację świetlną w tym miejscu zastąpi rondo turbinowe. To rozwiązanie o koszcie porównywalnym z przebudową sygnalizacji, ale w przeciwieństwie do niej pozwoli usprawnić przejazd przez to skrzyżowanie. Dziś najbardziej newralgiczna jest tu relacja skrętu w lewo z ul. Rudnickiego w ul. Kochanowskiego (na zachód). Wydzielenie lewoskrętu w sygnalizacji doprowadziłoby do paraliżu skrzyżowania. Odpowiednio zaprojektowane rondo turbinowe pozwoli na płynny przejazd skręcających pojazdów.
 
Rowerzyści zyskają wygodną, asfaltową drogę dla rowerów, przebiegającą na całym ciągu ulic po wschodniej stronie jezdni. W tym celu powstanie m. in. nowy odcinek wzdłuż ul. Rudnickiego i komplet przejazdów rowerowych na skrzyżowaniu z ul. Broniewskiego. Przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych przez mniejsze uliczki będą wyniesione do poziomu chodnika. Ciągi piesze zostaną wyremontowane, podobnie jak przystanki autobusowe. Wybudujemy również parkingi wzdłuż ul. Rudnickiego i Perzyńskiego, które zastąpią obecne półlegalne place do parkowania.
 
Zmiany obejmą też wschodni fragment ul. Kochanowskiego. Na odcinku od ul. Rudnickiego do ul. Literackiej zlikwidujemy niefunkcjonalny ciąg rowerowy poprowadzony po chodniku. Rowerzyści pojadą po jezdni, na której ruch jest niewielki i uspokojony.
 
Realizacja inwestycji jest planowana w 2017 roku. Będzie ona skoordynowana z wymianą nawierzchni jezdni na całej długości ul. Rudnickiego.
 
Czekamy na Twoją opinię dotyczącą wstępnego projektu zagospodarowania tego terenu.
 

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

 


 

Konsultacje trwają od 1 do 21 grudnia 2016 roku

Przeczytaj Raport z konsultacji społecznych >>>

 


 

  • Przyjdź na spotkanie konsultacyjne
    13 grudnia 2016 roku (wtorek) 
    w godz. 14.00–17.00 – wyłożenie projektu  
    w godz. 17.00– 20.00 – spotkanie dyskusyjne
    Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 43, ul. Perzyńskiego 3
  • Prześlij uwagi na adres: rowery@um.warszawa.pl
 
 

 


Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Dróg Miejskich

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r.

                           w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy