DLA NGO: Konsultacje projektu uchwały w sprawie pomników przyrody położonych na terenie Dzielnicy Targówek

śr, 12/02/2014 (Cały dzień) - pt, 07/03/2014 (Cały dzień)

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały Rady m.st. Warszawy w sprawie pomników przyrody, położonych na terenie Dzielnicy Targówek.

Z dniem 1 sierpnia 2009 r., zgodnie z ustawą z dnia 18 czerwca 2009 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze zmianami w organizacji i podziale zadań administracji publicznej w województwie, Wojewoda Mazowiecki przekazał kompetencje w zakresie ustanawiania i znoszenia pomników przyrody Radzie Miasta Stołecznego Warszawy. Przed przekazaniem powyższych kompetencji, w dniu 31 lipca 2009 r. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie Nr 24 w sprawie ustanowienia pomników przyrody położonych na terenie powiatu warszawskiego. Celem jego wprowadzenia było prawne usankcjonowanie obiektów przyrody, które ustanowione były jako pomniki przyrody w różnych okresach funkcjonowania ustaw dot. ochrony przyrody.

W związku z przekazaniem kompetencji w zakresie ustanawiania i znoszenia pomników przyrody występujących na terenie m.st. Warszawy Radzie Miasta Stołecznego Warszawy, w latach 2009-2013, Biuro Ochrony Środowiska (BOŚ) przeprowadziło weryfikację i aktualizację danych dotyczących gatunków, wymiarów i lokalizacji pomników przyrody występujących na terenie m.st. Warszawy. Weryfikacji i aktualizacji dokonano na podstawie m.in. wizji terenowych przeprowadzonych przez pracowników BOŚ, materiałów dot. pomników przyrody przekazanych przez Wojewodę Mazowieckiego, informacji w posiadaniu których jest BOŚ w szczególności wykonanych na zlecenie BOŚ ekspertyz dendrologicznych stanu zdrowotnego przedmiotowych drzew.

W wyniku powyższych działań opracowano zaktualizowany spis drzew, grup drzew i głazów narzutowych, występujących na terenie Dzielnicy Targówek, ustanowionych pomnikami przyrody na mocy rozporządzenia Nr 24 Wojewody Mazowieckiego. W załączniku do uzasadnienia przedmiotowej uchwały wskazano, w odniesieniu do każdego pomnika przyrody, akt prawny, na podstawie którego ustanowiono dany pomnik przyrody oraz kolejny akt prawny jaki regulował dotychczas kwestię formy ochrony danego pomnika przyrody.

Treść projektu uchwały i formularz do zgłaszania uwag znajdują się na stronie internetowej www.konsultacje.um.warszawa.pl i http://bip.warszawa.pl/bos oraz są dostępne bezpośrednio w siedzibie Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy przy pl. Sokratesa Starynkiewicza 7/9 w pok. 400 (IV piętro).

Konsultacje zakończone, trwały w dniach 14 lutego – 7 marca 2014 r. - przeczytaj sprawozdanie!

Wypełniony formularz należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia
7 marca 2014 roku na:

• adres poczty elektronicznej mpiatek@um.warszawa.pl,
  • numer faksu 22/ 443 25 02,
  • adres siedziby Biura Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy, pl. Sokratesa Starynkiewicza 7/9, 00-015 Warszawa.

Jednostka odpowiedzialna: Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy
Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXXXIX/2653/2010 Rady m.st. Warszawy z dnia 9 września 2010 r. w sprawie szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

Plik: RAPORT, rozmiar pliku: 229.39 KB
Plik: Formularz uwag, rozmiar pliku: 32.51 KB