Domy kultury w Rembertowie - jakie i gdzie?

śr, 01/09/2010 (Cały dzień) - śr, 20/10/2010 (Cały dzień)

Celem konsultacji społecznych było poznanie opinii mieszkańców na temat strategii działania dzielnicy w zakresie planowania budowy domów kultury – czy powinien istnieć jeden duży, centralnie usytuowany dom kultury, czy kilka mniejszych na poszczególnych osiedlach?

Konsultacje już się zakończyły: PRZECZYTAJ RAPORT

20 października 2010r. odbyło się spotkanie poświęcone przyszłości domów kultury w dzielnicy Rembertów. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Dzielnicy Rembertów, p. Mieczysław Golónka, przedstawiciele urzędu dzielnicy oraz Centrum Komunikacji Społecznej.

W trakcie spotkania mieszkańcy zgłosili uwagi związane z obecnie funkcjonującymi domami kultury w dzielnicy. W dyskusji poświęconej kwestii lokalizacji nowego domu kultury zebrani opowiedzieli się za koncepcją rozmieszczenia domów kultury w taki sposób, aby każde z osiedli miało „swoją” instytucję kultury. Podnoszone były też kwestie niewystarczających zasobów lokalowych istniejących jednostek kultury.

Konsultacje były organizowane w ramach projektu „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Plik: Raport ze spotkania konsultacyjnego, rozmiar pliku: 269.88 KB