nagłówek strony
-A A +A

Hot-Spoty na Ursynowie

Czas trwania: 
pon, 06/09/2010 (Cały dzień) - śr, 06/10/2010 (Cały dzień)

Celem konsultacji było poznanie opinii mieszkańców na temat rozmieszczenia na terenie dzielnicy punktów bezprzewodowego dostępu do Internetu.

 

Czy mieszkańcy uważają takie punkty za potrzebne, gdzie mogłyby się znaleźć spośród proponowanych lokalizacji i jakie inne lokalizacje mogłyby być potrzebne.

 

 

 

 

 

 


Te konsultacje już się zakończyły: PRZECZYTAJ RAPORT


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Od 6 września do 30 września zbieraliśmy opinie w ramach konsultacji społecznych w dzielnicy Ursynów, poświęconych instalacji darmowych punktów dostępu do Internetu w miejscach publicznych.

 

Za pośrednictwem internetowego sondażu, maila i specjalnych ulotek z pytaniami, swoje zdanie wyraziło 749 osób. Większość osób poparło projekt zainstalowania hot-spotów na terenie dzielnicy Ursynów i zadeklarowało chęć korzystania z nich.

 

Zaproponowane lokalizacje:

  • Park przy Bażantarni,
  • Park im. R. Kozłowskiego (Kopa Cwila),
  • Park im. Jana Pawła II przy ul. Romera
  • Park Lasek Brzozowy

 

Zgłaszane były także inne miejsca, takie jak okolice Multikina, stacje metra czy inne parki. Obawy budziły przede wszystkim: koszt instalacji i eksploatacji hot-spotów, brak możliwości korzystania z takiego punktu zimą czy ryzyko korzystania z bezpłatnego dostępu do pobierania nielegalnych treści.

 

Efekty konsultacji:

W roku 2011 nastąpiło pilotażowe uruchomienie hot-spotów w Parku im. Jana Pawła II przy ul. Romera.

 

Konsultacje były organizowane w ramach projektu „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

 

Załączniki: