Jak urządzić park wokół willi przy Siarczanej 6?

pt, 26/05/2017 (Cały dzień) - czw, 15/06/2017 (Cały dzień)
Już niebawem zabytkowa willa przy ul. Siarczanej na Targówku przejdzie remont. Będzie tam działać Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Również zabytkowy park może odzyskać blask. Konsultacje trwały do 15 czerwca 2017 roku. Przeczytaj raport >>>

Przestrzeń wokół willi to:

– od strony południowej zabytkowy park objęty ochroną Stołecznego Konserwatora Zabytków,

– od strony północnej plac zabaw i boisko, które wymagają modernizacji

Kilka słów o historii i czasach obecnych:

Willa i zabytkowy park należały do fabrykanta Kijewskiego współwłaściciela Fabryki Chemicznej i Huty Szklanej KIJEWSKI, SCHOLTZE i S-ka S.A. Do 1918 roku huta szkła była największą fabryką chemiczną w Królestwie Polskim.

Małe do niedawna osiedle, jakim był Targówek Fabryczny, zaczyna się rozrastać. Powstają nowe osiedla, jak Osiedle Wilno czy w niedalekiej przyszłości osiedle na terenach po zakładach tłuszczowych.

Powstają też nowe arterie jak obwodnica śródmiejska czy Trasa Świętokrzyska. Cichy i spokojny fragment naszego miasta przechodzi zmiany, które na niego mocno wpłyną.
Dzisiaj  na obszarze starego Targówka Fabrycznego mieszka ponad tysiąc mieszkańców. Nasilone problemy społeczne, wielość programów pomocowych powodują, że mieszkańcy z dystansem podchodzą do nowych inicjatyw. Reprezentowani są przez prężnie działającą Radę Osiedla Targówek Fabryczny, która wybija się zaangażowaniem na tle innych stołecznych rad osiedlowych. W 2016 roku dołączyli do niej nowi mieszkańcy Osiedla Wilno. W pobliżu przy – ul. Chemicznej – działa dom sąsiedzki Cafe Sąsiad, który prowadzą lokalne organizacje pozarządowe.

Zabytkowa Willa położona przy ul. Siarczanej 6 na terenie Targówka Fabrycznego, zostanie zmodernizowana w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Powstanie tam Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej. Na podstawie konsultacji stworzone zostaną wytyczne do konkursu architektonicznego na zagospodarowanie parku.

Konsultacje trwały do 15 czerwca 2017 r.

Przeczytaj raport >>>

Konkurs na koncepcję zagospodarowania otoczenia willi przy ul. Siarczanej 6 >>>

Tak jest... (stan na maj 2017) i jak ma być... (wizualizacja remontu i rozbudowy wilii, oprac. na zlecenie UM Warszawa)

Wymyślmy razem pomysły na park!

Przyjdź na warsztat wymyślania
  • w niedzielę 4 czerwca, godz. 16.00-19.00, Klub Osiedlowy "Cafe Sąsiad", ul. Ziemowita 16

Zobacz pomysły w punktach konsultacyjnych
  • w sobotę 10 czerwca, godz. 10.00-13.00, plac zabaw przy ul. Siarczanej
  • we wtorek 13 czerwca, godz. 17.00-20.00, plac Ostrej Bramy na Osiedlu Wilno

Jednostka odpowiedzialna: Urząd Dzielnicy Targówek i Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r.

w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy