Jaka komunikacja autobusowa na Zatrasiu, Rudawce i Żoliborzu Południowym?

pon, 30/06/2014 (Cały dzień) - ndz, 27/07/2014 (Cały dzień)

Czy autobusy powinny kursować Elbląską i Rydygiera?
Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych!

Zarząd Transportu Miejskiego rozważa uruchomienie linii autobusowej obsługującej osiedla: Zatrasie, Rudawka i Żoliborz Południowy. Autobus mógłby kursować m.in. ulicami: Elbląską i Rydygiera. Aby jednak przebieg trasy linii odpowiadał jak najliczniejszej grupie pasażerów – rozpoczynamy konsultacje społeczne w tej sprawie. Na opinie czekamy do 27 lipca 2014 r.

Południowa część Żoliborza podlega obecnie procesowi przeobrażenia z osiedla przemysłowego w osiedle mieszkaniowe. W powstałych blokach mieszka już kilka tysięcy osób, a kolejne działki czekają na zabudowę. Natomiast południowo-zachodnia część dzielnicy, tj. osiedle Zatrasie i Rudawka, to skupisko bloków z lat 60-tych. Pomimo, że osiedle otoczone jest ciągami komunikacyjnymi obsługiwanymi często kursującymi liniami, to z wewnątrz osiedla do najbliższych przystanków należy przejść nawet 400 metrów. Dlatego chcemy „przybliżyć” ten obszar Żoliborza do transportu zbiorowego.

Zapraszamy do zapoznania się z proponowanymi wariantami tras. Wszystkie informacje można znaleźć w ulotce konsultacyjnej (do pobrania poniżej).

KONSULTACJE JUŻ SIĘ ZAKOŃCZYŁY – PRZECZYTAJ RAPORT

• drogą mailową na adres konsultacje@ztm.waw.pl z tytułem „Żoliborz konsultacje”
  • drogą pocztową na adres ZTM: ul. Żelazna 61, 00-848 Warszawa z dopiskiem „Żoliborz konsultacje”
  • w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM