Jaka niecka wodna pod Kopą Cwila?

śr, 04/04/2018 (Cały dzień) - sob, 30/06/2018 (Cały dzień)
Niecka wodna pod Kopą Cwila znów będzie tętniła życiem. Zobacz dwie koncepcje zagospodarowania tego miejsca i podziel się z nami opinią.

Chcemy przywrócić wodę w parku pod Kopą Cwila. W związku z tym przygotowaliśmy dwie koncepcje – jedną zakładającą remont niecki przy zachowaniu obecnego kształtu zagłębienia, drugą - utworzenie w miejsce istniejącej niecki placu wodnego z różnorodnymi atrakcjami wodnymi i małą architekturą.

W ramach konsultacji społecznych chcemy dowiedzieć się, jakie są mocne strony każdego z projektów,  a co można w nich zmienić w przypadku realizacji.

Zobacz nasze pomysły i powiedz co o nich sądzisz!

Wariant 1:

Koncepcja zakłada odtworzenie niecki wodnej w parku Kozłowskiego u podnóży Kopy Cwila przy zachowaniu obecnego kształtu zagłębienia w kształcie wieloryba. Na dnie zbiornika wodnego przewidziano ułożenie ścieżki z głazów, po których będzie można spacerować. Wokół ursynowskiego „wieloryba’ przewidziano posadzenie drzew i krzewów liściastych i iglastych, traw ozdobnych, bylin oraz roślinności wodnej. Całość kompozycji dopełnia mała architektura w postaci drewnianych leżanek, siedzisk oraz podestu zlokalizowanego przy brzegu zbiornika wodnego. W miejscu istniejących przedeptów zaprojektowano ścieżki spacerowe z nawierzchni żwirowo-gliniastej. Fontanna oraz zagospodarowanie wokół mają zostać podświetlone.

Kliknij na obrazek, żeby zobaczyć większy rozmiar >>>

Wariant 2:

Koncepcja zakłada utworzenie - w miejsce istniejącej niecki u podnóża Kopy Cwila - placu wodnego z różnorodnymi atrakcjami wodnymi i małą architekturą. Wśród atrakcji wodnych zaproponowano fontanny posadzkowe, fontannę z burtą do siedzenia, gejzery, kaskadę wodną ze zjeżdżalnią, urządzenia napędzane siłą mięśni z dyszami wodnymi oraz poidełko. Wokół placu przewidziano budowę trejaży i pergoli (tj. pojedynczych i podwójnych ażurowych podpór pod pnącza) z drewnianymi siedziskami oraz tarasowo ułożone drewniane podesty. Wokół zaprojektowano nasadzenia krzewów iglastych i liściastych, pnączy oraz traw ozdobnych i bylin. W miejscu istniejących przedeptów zaprojektowano nowe ścieżki spacerowe. Plac i ścieżki projektuje się z nawierzchni utwardzonej (np. płyty betonowe). Plac z atrakcjami wodnymi oraz siedziska będą nocą podświetlane, co umożliwi korzystanie z niego całą dobę.

Kliknij na obrazek, żeby zobaczyć większy rozmiar >>>

Konsultacje trwały do 6 maja 2018 r.

Niedługo opublikujemy raport

Nasze punkty konsultacyjne:

• 11 kwietnia (środa) w godz. 14.00-18.00 - przy stacji metra Ursynów
  • 18 kwietnia (środa) w godz. 14.00-18.00 - przy stacji metra Stokłosy
  • 21 kwietnia (sobota) w godz. 11.30-16.00 - przy niecce pod Kopą Cwila
  • 23 kwietnia (poniedziałek) w godz. 12.00-18.0 - Urząd Dzielnicy Ursynów

Ostateczny projekt niecki pokażemy już 9 czerwca podczas Dni Ursynowa, a następnie na otwartym spotkaniu pod koniec czerwca.

Jednostka odpowiedzialna: Urząd dzielnicy Ursynów

Podstawa prawna: Uchwała nr LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy