nagłówek strony
-A A +A

Jaka organizacja ruchu na ul. Aleksandra Prystora?

Czas trwania: 
pt, 06/04/2018 (Cały dzień) - pt, 27/04/2018 (Cały dzień)

Jak stworzyć bezpieczniejszą przestrzeń dla pieszych i pojazdów na ul. Prystora – na odcinku od ul. Sławoja-Składkowskiego do ul. Ryżowej? Obecnie nie ma po stronie południowej ulicy wyznaczonych miejsc postojowych, lecz samochody i tak są parkowane, blokując przejście oraz przystanek autobusowy. 

 

Projekt Zmiany stałej organizacji ruchu w ul. Aleksandra Prystora – na odcinku od ul. Sławoja-Składkowskiego do ul. Ryżowej – przewiduje:

  • wyznaczenie interaktywnego, specjalnie oznakowanego przejścia dla pieszych w celu obsługi przystanku autobusowego po stronie południowej ul. Aleksandra Prystora, który będzie funkcjonował jako peron autobusowy, wraz z jego odgrodzeniem słupkami – co w sposób bezpieczny umożliwi przejście pieszych na peron autobusowy, jak również na chodnik po stronie północnej przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszego;
  • wydzielenie na stałe oznakowaniem poziomym, na chodniku po stronie południowej ul. Aleksandra Prystora, 26 ogólnodostępnych miejsc postojowych dla pojazdów, z pozostawieniem opaski z płyt betonowych 50 x 50 i szerokości nie mniej niż 0,5 m.

 

Jest to rozwiązanie o charakterze kompromisowym wobec dwóch innych wzajemnie się wykluczających rozwiązań, zgłoszanych przez mieszkańców:  

  • pozostawienie stanu obecnego bez zmian;
  • montaż słupków w celu całkowitego wykluczenia postoju pojazdów w pasie tej drogi.

 

Nowa koncepcja stałej organizacji ruchu w ul. Aleksandra Prystora, na odcinku od ul. Sławoja-Składkowskiego do ul. Ryżowej, została sporządzona na zlecenie Wydziału Infrastruktury Urzędu Dzielnicy Ursus, wstępnie, przez Biuro Usług Inżynierskich w Halinowie. Koncepcja została wstępnie zaakceptowana przez Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy  – ostateczna akceptacja została uzależniona od opinii zebranych od mieszkańców.

 

Podyskutujmy o tym jak stworzyć bezpieczniejszą przestrzeń dla pieszych i pojazdów na ul. Prystora – pomoże zdecydować także Twój głos.


Konsultacje już się zakończyły, trwały od 6 do 27 kwietnia 2018 roku

Przeczytaj raport >>>


Zobacz projekt:
w całości pobierz PDF >>> 
lub kliknij na obrazek żeby zobaczyć duży rozmiar

rejon przystanku i proponowanego przejścia dla pieszych pobierz PDF >>> 
lub kliknij na obrazek żeby zobaczyć duży rozmiar


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Podyskutujmy o nowym projekcie stałej organizacji ruchu:

  • na spotkaniu 18 kwietnia, godz. 18:30, LVI LO im. Leona Kruczkowskiego, ul. Dzieci Warszawy 42

 

Pisemnie:

 


Jednostka odpowiedzialna: Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy

Podstawa prawna: Uchwała nr LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy