nagłówek strony
-A A +A

Jaki ma być Park Bródnowski?

Czas trwania: 
śr, 06/12/2017 (Cały dzień) - śr, 28/02/2018 (Cały dzień)

 

Zapraszamy do podzielenia się swoimi pomysłami na pozytywne zmiany w Parku Bródnowskim.

 

Druga linia metra, która w ciągu najbliższych lat połączy Targówek ze ścisłym centrum Warszawy zmieni oblicze dzielnicy. Będzie to sprzyjało rozwojowi dzielnicy. Pojawiają się jednak nowe wyzwania, którym już dzisiaj staramy się wyjść naprzeciw. Takim wyzwaniem jest m.in. modernizacja Parku Bródnowskiego. Jak będzie wyglądał Park, jaki charakter i funkcje otrzyma ta przestrzeń? Właśnie o to chcemy zapytać mieszkańców, urzędników, architektów, urbanistów i wspólnie wypracować koncepcję zagospodarowania. Wspólna dyskusja będzie dobrą podstawą do rozpoczęcia działań związanych ze zmianami w parku. Taki jest cel konsultacji, do których zapraszamy wszystkich mieszkańców.

 

Park Bródnowski to „serce Targówka” oraz ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców. Park zajmuje dzisiaj powierzchnię 22,5 ha. Powstał w latach 1976-1978 wg projektu inż. Stefanii Traczyńskiej na terenie dawnych ogrodów działkowych. Z biegiem lat Park Bródnowski był systematycznie unowocześniany tak aby mógł odpowiadać na potrzeby mieszkańców. W 1997 r. przebudowano układ kompozycyjny zieleni. Przygotowano nowoczesne place zabaw dla dzieci i młodzieży. Wydzielono miejsca do gier i zabaw ruchowych, boiska do koszykówki i siatkówki. Aktywnemu wypoczynkowi służą także ścieżki parkowe przystosowane do jazdy na rowerach i rolkach.  Na terenie parku znajdują się stawy o łącznej powierzchni 0,7 ha, których lustro wody wzbogacone zostało przez fontanny i aeratory napowietrzające wodę.

 

Corocznie uzupełniane są nasadzenia drzew i krzewów. Można podziwiać piękne drzewa takie jak: platany klonolistne, magnolie, modrzewie, brzozy, lipy drobnolistne, buki, a także krzewy berberysu i forsycji.

 

Park Bródnowski to miejsce szczególne także w skali europejskiej. Powodem jest  jedyny w Polsce Park Rzeźby. Powstał w 2009 roku jako inicjatywa artysty Pawła Althamera, Urzędu Dzielnicy Targówek oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Prace artystów z 5 kontynentów znajdują się na terenie parku co umożliwia mieszkańcom bezpośredni kontakt ze sztuką współczesną.

 

Park Bródnowski to przede wszystkim miejsce do wypoczynku, rekreacji i edukacji i wyłącznie taki charakter został przewidziany dla tego obszaru. Zapraszamy do podzielenia się swoimi pomysłami na pozytywne zmiany w Parku Bródnowskim. Wyniki konsultacji posłużą projektantom do przygotowania całościowej i spójnej koncepcji parku zachowującej jego niepowtarzalny charakter na mapie Warszawy.

 

Koncepcję zagospodarowania przedstawimy mieszkańcom w drugim etapie konsultacji w lutym 2018 r.

 


 

przeczytaj raport z konsultacji >>>

i zobacz ostateczną koncepcję >>>

 


 

I etap konsultacji trwał do 30 grudnia 2017 r.
II etap konsultacji trwał do 3 lutego 2018 r.

 


 

Przeczytaj podsumowanie I etapu konsultacji

Zobacz prezentację roboczej koncepcji 27.01.2018

>>>obrazek

>>>opis 

 


         

           

 

Konsultacje dotyczące planowanych zmian w parku są prowadzone przez Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu  m.st. Warszawy oraz ARCA Biuro Projektów Urbanistyki i Architektury dr inż. arch. Michał Stangel.

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

 

I ETAP - Powiedź, czego potrzebujesz w parku:

 

  • Spacer badawczy po Parku Bródnowskim z przewodnikiem

    9 grudnia (sobota), godz. 12:00-14:00 - początek Przystanek Gofrowo

 

  • Punkt informacyjno-konsultacyjny

   Park Bródnowski, Przystanek Gofrowo

  15 grudnia ((piątek), godz. 12:00-16:00

  16 grudnia (sobota), godz. 13:30-15:30

 

  • Spotkanie konsultacyjne - warsztaty

   Urząd Dzielnicy Targówek, ul. L.Kondratowicza 20, sala konferencyjna

   16 grudnia (sobota), godz. 11:00-13:30

 

  • Pomysły w I etapie można zgłaszać do 30 grudnia (sobota) mailem: parkbrodnowski@targowek.waw.pl lub w Urzędzie Dzielnicy Targówek.

 

 

II ETAP - Skomentuj wstępną koncepcję:

  • Punkt informacyjno-konsultacyjny

   Park Bródnowski, Przystanek Gofrowo

   26 stycznia (piątek), godz. 12:00-16:00

   27 stycznia (sobota), godz. 13:30-15:30

 

  • Spotkanie konsultacyjne

   Urząd Dzielnicy Targówek, ul. L.Kondratowicza 20, sala konferencyjna

   27 stycznia (sobota), godz. 11:00-13:00

 

  • Uwagi do wstępnej koncepcji można zgłaszać do 3 lutego 2018 mailem: parkbrodnowski@targowek.waw.pl lub w Urzędzie Dzielnicy Targówek

 

  • Podsumowanie - prezentacja koncepcji Urząd Dzielnicy Targówek

   24 lutego (sobota), godz. 11:00-13:00.

 


Jednostka odpowiedzialna: Urząd Dzielnicy Targówek
Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy