Jakie zasady wprowadzić w Ogrodzie Krasińskich? Wypracujmy je wspólnie!

Ikonka przedstawiająca drzewo w kolorze zielonym
pt, 06/09/2013 (Cały dzień) - sob, 30/11/2013 (Cały dzień)

W związku z rewaloryzacją Ogrodu Krasińskich, która rozpoczęła się pod koniec 2012 roku, pojawiła się potrzeba określenia zasad korzystania z przestrzeni parku.

Jeszcze pod koniec tego roku Ogród Krasińskich zostanie oddanym warszawiakom po całościowej rewaloryzacji.

Jako przestrzeń publiczna powinien służyć wielu użytkownikom – spacerowiczom, rodzicom z dziećmi, czy biegaczom. Jakie zasady wprowadzić? Zgodnie z zapowiedziami, zasady jego użytkowania chcemy skonsultować z Państwem.

KONSULTACJE trwały do 30 września 2013 roku

PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE

INFORMACJĘ O SPACERZE PODSUMOWUJĄCYM KONSULTACJE

3 lipca 2014 r. Rada Miasta Warszawy podjęła uchwałę wprowadzającą

Regulamin korzystania z Ogrodu Krasińskich.

Zgodnie z regulaminem, Ogród jest otwarty codziennie w godzinach od 5.00 do 24.00 (w okresie od 1 kwietnia do 31 października) oraz w godzinach od 6.00 do 22.00 (w okresie od 1 listopada do 31 marca). Rowerzyści i rolkarze mogą jeździć po alejkach na terenie Ogrodu. Zabronione jest natomiast wprowadzanie psów do Ogrodu (zakaz ten nie dotyczy psów asystujących, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych).

Cały tekst regulaminu można przeczytać TUTAJ

Chcemy wspólnie zastanowić się nad kwestiami, takimi jak:

• Jak pogodzić różne potrzeby użytkowników?
  • Jak rowerzyści mogą korzystać z parku?
  • Jakie ograniczenia powinny dotyczyć obecności psów?
  • Czy wyznaczyć specjalną strefę przyrodniczą? W jakich godzinach nocnych zamykać Ogród?

Zapraszamy do wspólnej pracy podczas warsztatów!

Do wyboru są dwa terminy:

• 23 września (poniedziałek) – w godzinach 17.30-20.30
  • 28 września (sobota) – w godzinach 10.00-13.30

oba warsztaty odbędą się w „Państwomiasto” przy ul. Andersa 29.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona!
Zapisać można się poprzez e-mail konsultacje@um.warszawa.pl lub pod numerem (22) 443 34 20.

Na pomysły i uwagi czekamy również:

na FORUM (zapraszamy do dyskusji on-line) i pod adresem konsultacje@um.warszawa.pl.

Konsultacje trwają do 30 września 2013 roku.

Ze wstępną propozycją zapisów „Zasad korzystania z Ogrodu Krasińskich” (które będą stanowić załącznik do uchwały Rady m.st. Warszawy) oraz z projektem mapy, która na tablicach informacyjnych w parku będzie obrazować te zasady, możesz zapoznać się pobierając załączniki.

W połowie października w Pałacu Rzeczpospolitej przy pl. Krasińskich 3/5 odbędzie się spotkanie podsumowujące konsultacje. O dokładnym terminie poinformujemy m.in. na stronie www.konsultacje.um.warszawa.pl.

Planowany termin zakończenia rewaloryzacji ogrodu to początek 2014 r. Jednak już teraz można korzystać z oddanego do użytku placu zabaw na terenie Ogrodu (wejście od strony ulicy Barokowej). Wszelkie szczegóły dotyczące rewaloryzacji oraz informacje o postępach prac można znaleźć na stronie www.ogrodkrasinskich.pl

Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Terenów Publicznych
Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. W sprawie zasad
                               i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy