Jednokierunkowa Strąkowa? Konsultacje zmiany organizacji ruchu

śr, 22/02/2012 - 13:18 - czw, 15/03/2012 - 23:59

Rejon osiedla Jelonki Międzyprzemysłami na Woli jest jednym z głównych łączników między Bemowem a centrum miasta. Projekt, który konsultuje Dzielnica, przewiduje skierowanie ruchu z Bemowa do centrum miasta przez Wolę, z pominięciem ulicy Strąkowej i objazdem do ulicy Olbrachta oraz wprowadzenie na ul. Strąkowej jednego kierunku ruchu od ul. Wincentego Pola do Stromej. Wprowadzenie jednego kierunku ruchu zaproponowała grupa mieszkańców tej ulicy.

Obecnie ulica Strąkowa stanowi dla kierowców najszybsze połączenie między okolicznymi terenami dzielnicy Bemowo a ulicą Olbrachta na Woli, prowadzącą do Centrum. Jako jedyna w okolicy posiada przejazd kolejowy.

Konsultacje już się zakończyły: PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE i INFORMACJĘ O EFEKTACH KONSULTACJI

Na podstawie wcześniej zgłaszanych wniosków oraz własnych obserwacji Zarząd Dzielnicy Wola zlecił opracowanie projektu zmiany w stałej organizacji ruchu w rejonie ul. Strąkowej. Następnie Komisja Polityki Gospodarczej i Komunalnej Rady Dzielnicy Wola podjęła uchwałę w sprawie poddania pod konsultacje społeczne opracowanego projektu.

Wypełnij ankietę on-line /dostępna była w trakcie trwania konsultacji/ lub papierową wersję ankiety dostępną w różnych punktach na terenie Woli:

• w wypożyczalniach i czytelniach Biblioteki Publicznej
  • w recepcjach pływalni i hal sportowych OSiR
  • w Ośrodku Pomocy Społecznej
  • w Urzędzie Dzielnicy Wola - na stanowiskach obsługi mieszkańców
  • w siedzibie i administracjach ZGN-u

Możesz też wpisać uwagi na temat zmiany organizacji ruchu przy ul. Strąkowej (link poniżej).

Na opinie czekamy od 22 lutego do 15 marca 2012 r.

Wyniki konsultacji opublikujemy w „Kurierze Wolskim” oraz na miejskich stronach internetowych.

Zapraszamy na spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne

27 marca (wtorek),  godz. 17:00
Urząd Dzielnicy Wola, al. Solidarności 90