nagłówek strony
-A A +A

Jak ożywić przestrzeń Parku Wiecha?

Ikona drzewo
Czas trwania: 
śr, 30/10/2013 (Cały dzień) - pt, 22/11/2013 (Cały dzień)

Park Wiecha leży w samym sercu Targówka Mieszkaniowego. Chcielibyśmy zwrócić uwagę mieszkańców na potencjał tego obszaru.

 

Celem konsultacji społecznych jest: określenie funkcji Parku Wiecha oraz preferowanych form aktywności w jego obrębie, określenie potrzeb mieszkańców dotyczących Parku Wiecha, wypracowanie pomysłów na ożywienie tego miejsca.

 

 

 

 

 

 


 

KONSULTACJE trwały do 30 listopada 2013 roku

PRZECZYTAJ RAPORT

 


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Zapraszamy mieszkańców Targówka i użytkowników Parku Wiecha do podzielenia się pomysłami na jego uatrakcyjnienie podczas następujących akcji animacyjnych:

  • 16 listopada godz. 17:00-20:00 „Park Wiecha o zmroku” – czy Park może być atrakcyjny o zmroku? Zapraszamy do refleksji na ten temat przy okazji warsztatów fotograficznych malowania światłem latarek.
  • 23 listopada godz. 12:00-16:00 „Ocieplanie Parku Wiecha” – wykonaj swój osobisty „ocieplacz” Parku, czyli poduchę skrojoną tak, aby umilić przebywanie w swoim ulubionym miejscu w jesienne dni. Autor każdej poduchy zostanie sportretowany ze swoim „ocieplaczem” w wybranym przez niego miejscu.
  • 30 listopada godz. 9:00-12:00 „Park Wiecha o poranku” – sprawdzimy jak smakuje kawa "w Parku o poranku". Początek dnia umilimy mieszkańcom gorącym napojem i ciasteczkami. Te poranne akcenty będą pretekstem do nawiązania rozmowy na temat przestrzeni parku i sposobów na jego ożywienie.

 

Opinie i pomysły można zgłaszać również poprzez:

 

Konsultacje społeczne trwają do 30 listopada 2013 roku.

 


Konsultacje społeczne dotyczące ożywienia przestrzeni Parku Wiecha trwały od 30 września do 15 grudnia 2013 roku. Inicjatorem i organizatorem konsultacji był Urząd Dzielnicy Targówek, natomiast opracowanie i realizację procesu konsultacji powierzono Stowarzyszeniu Katedra Kultury.

 

Spotkania konsultacyjne były prowadzone metodą warsztatową dla różnych grup zorganizowanych oraz w formie akcji animacyjnych. Odbyło się łącznie 6 wydarzeń konsultacyjnych. W wydarzeniach łącznie wzięło udział około 350 uczestników reprezentujących różne grupy wiekowe. Każda z akcji udokumentowana jest na BLOGU.

 

 

Narzędziem wspierającym konsultacje była ankieta, przeprowadzona wśród mieszkańców. Ogółem zebrano 201 ankiet.

 

Zachęcamy do zapoznania się z RAPORTEM z przeprowadzonych działań konsultacyjnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konsultacji za poświęcony czas i zaangażowanie!


Jednostka odpowiedzialna: Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Realizator: Stowarzyszenie Katedra Kultury
Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. W sprawie zasad
                               i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy

Załączniki: