Plac Małachowskiego. Centrum Miasta. Centrum Wydarzeń?

ikonka oznaczająca konsultacje dotyczące przestrzeni w kolorze niebieskim
pon, 18/02/2013 (Cały dzień) - pt, 17/05/2013 (Cały dzień)

Weź udział w konsultacjach społecznych na temat planowanych funkcjonalności placu Małachowskiego. Powiedz nam, co może się na nim dziać!

Plac Małachowskiego w Warszawie, wytyczony w 1825 r. położony jest w Śródmieściu – u zbiegu ulic Królewskiej, Traugutta, Mazowieckiej i Kredytowej, w pobliżu instytucji świata kultury, biznesu, nauki oraz religii, niedaleko pięknych tras spacerowych – Ogrodu Saskiego czy Krakowskiego Przedmieścia. Jest to miejsce z ogromnym, ale niewykorzystanym potencjałem, które dziś nie zachęca mieszkańców oraz turystów do kulturalnego, aktywnego spędzania wolnego czasu.

PRZECZYTAJ RAPORT Z KONSULTACJI, BADAŃ ORAZ WARSZTATÓW

Informacje podsumowujące konsultacje społeczne "Plac Małachowskiego. Centrum Miasta. Centrum Wydarzeń?" oraz wszystkie raporty znajdują się TUTAJ

Instytucje sąsiadujące z placem Małachowskiego zawiązały partnerską koalicję w celu wsparcia procesu modernizacji placu Małachowskiego. Reprezentują ją: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętej Trójcy oraz firma HOCHTIEF Development Poland Sp. z o.o., która przywraca blask słynnej kamienicy Hrabiego Raczyńskiego. W załączeniu znajduje się list skierowany przez te instytucje do Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

Urząd Dzielnicy Śródmieście, wraz z koalicją instytucji, chce przywrócić temu miejscu funkcje placu miejskiego w jego współczesnej wersji – stworzyć przestrzeń publiczną przyjazną dla mieszkańców i turystów.
Mamy nadzieję, że wyremontowana przestrzeń placu stanie się polem do rozwijania partnerstwa publiczno-prywatnego i inicjatyw lokalnych, stworzy przyjazną przestrzeń wymiany doświadczeń, wrażeń, prezentacji autorskich projektów i wspólnej kreacji.

W chwili obecnej przygotowywane są założenia do konkursu architektonicznego na remont pl. Małachowskiego. Nieodłącznym elementem opracowania konkursu będzie przebudowa ulic oraz zmiana organizacji ruchu.

Zanim jednak będzie przygotowany projekt remontu placu, chcemy usłyszeć Twoją opinię.

Masz pomysł, jak sprawić, aby plac Małachowskiego tętnił życiem? Napisz do nas!

Przedstaw swoje pomysły i sugestie dotyczące przyszłości placu:

• zabierając głos w dyskusji na FORUM
  • przesyłając je mailem na adres konsultacje@um.warszawa.pl
  • lub pocztą na adres: Urząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy, ul. Nowogrodzka 43, 00-691 Warszawa (z dopiskiem "pl. Małachowskiego”)

Chcesz podyskutować z innymi o jego funkcjach?
Zgłoś się na jeden z warsztatów konsultacyjnych!

• Warsztat I: sobota 2 marca 2013 r., godz. 10.00-14.00 – Państwowe Muzeum Etnograficzne, ul. Kredytowa 1
  • Warsztat II: środa 6 marca 2013 r., godz. 17.30-20.30 – Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, pl. Małachowskiego 3

/relacja kroniki.waw.pl z warsztatu w Zachęcie: www.youtube.com/watch?v=4jitiaRqxks&list=PL16953D382278059E

Zapraszamy też na niedzielny spacer z redaktorem Jerzym S. Majewskim kończący konsultacje!

WIĘCEJ INFORMACJI

Konsultacje społeczne trwają do 17 marca 2013 r.