nagłówek strony
-A A +A

Co ma się dziać w Centrum Integracji Mieszkańców „Bartłomieja”?

ikonka "sąsiedzi"
Czas trwania: 
pon, 14/03/2011 (Cały dzień) - pon, 09/05/2011 (Cały dzień)

Celem konsultacji było dostosowanie oferty programowej Centrum Integracji Mieszkańców „Bartłomieja” do potrzeb mieszkańców Dzielnicy Mokotów.

 

Władze Dzielnicy chciały poszerzyć swoją wiedzę o problemach nurtujących mieszkańców, znaleźć sposób na włączenie lokalnej społeczności w życie Dzielnicy oraz przygotowanie bazy programowej spełniającej jej oczekiwania. Celem konsultacji było także zastanowienie się, jak ożywić społecznie teren Służewca poprzez koncentrację na działaniach uznanych ze szczególnie istotne dla rozwoju społecznego oraz wzmocnienie spójności inicjatyw społecznych na tym teranie.

 

 

 


Te konsultacje już się zakończyły: PRZECZYTAJ RAPORT oraz INFORMACJĘ O EFEKTACH KONSULTACJI


 

Wypracowane w trakcie konsultacji sugestie mieszkańców zostały uwzględnione w konkursach ofert na realizację zadań publicznych w zakresie ochrony i promocji zdrowia, które ogłasza Urząd Dzielnicy Mokotów. Pełen raport opisujący wyniki, metodologię oraz wnioski został opublikowany poniżej, a opisane w nim pomysły uczestników konsultacji będą wpływały na ożywienie działań społecznych na terenie Dzielnicy.

 

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Jak można było wziąć udział w konsultacjach?

 

1. ANKIETA

Dzięki opiniom wyrażonym w ankiecie możliwe będzie lepsze dostosowanie oferty Centrum Integracji Mieszkańców „Bartłomieja” do Państwa oczekiwań.

  • Ankieta w wersji elektronicznej była dostępna na stronie konsultacje.um.warszawa.pl od 15 marca 2011 do 4 kwietnia 2011 (do godz. 12.00)
  • Ankieta w formie papierowej dostępna była też w CIM przy ul. Bartłomieja 3 przez okres trwania konsultacji

 

 

2. PODZIEL SIĘ POMYSŁEM

Ponieważ Centrum „Bartłomieja” pragnie też być miejscem zbliżającym do siebie mieszkańców, w którego działalność każdy z będzie mógł się zaangażować i współtworzyć to miejsce, zbieraliśmy także pomysły mieszkańców na działalność CIM. Specjalny formularz był dostępny na stronie od 15 marca do 4 kwietnia 2011.

 


3. WARSZTATY

Spotkania warsztatowe odbyły się w Centrum „Bartłomieja” w dwóch terminach:

  • 24.03 (czwartek), godz. 17.00
  • 26.03 (sobota), godz. 11.00

 

Na warsztatach uczestnicy zastanawiali się nad tym, jakie działania mogłyby odbywać się w Centrum.

 

Ogłoszenie wyników konsultacji nastąpiło 5 kwietnia, o godz. 17.30 w Centrum „Bartłomieja”.

 

Konsultacje były organizowane w ramach projektu „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

 

Załączniki: 
Plik: Raport z konsultacji społecznych, rozmiar pliku: 1815.58 KB
Pobierz