nagłówek strony
-A A +A

Rowerem po Bielanach

Czas trwania: 
sob, 04/09/2010 (Cały dzień) - wt, 19/10/2010 (Cały dzień)

Cel konsultacji:

 

Zidentyfikowanie problemów, na jakie napotykają na Bielanach rowerzyści oraz wypracowanie wytycznych dla dalszego rozwoju sieci ścieżek i szlaków rowerowych w tej dzielnicy.

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Rowerzyści mogli wziąć udział w czterech sobotnich przejazdach rowerowych (tak zwanych „Warsztatach w ruchu”) po czterech różnych trasach, podczas których w terenie omawiane były napotykane problemy oraz zgłaszane pomysły. Opisy wszystkich tras przejazdu znajdują się w załączniku.

 

Swoje uwagi można było również zgłaszać w trakcie dwóch „Spotkań przy mapie” – warsztatów organizowanych podczas bielańskich imprez: otwarcia Parku Linowego 4 września oraz imprezy Żegnaj Lato na Bielach 25 września. Przy dużej mapie, prezentującej sieć ścieżek i szlaków rowerowych, można było przedstawić swoje pomysły na rozwój komunikacji rowerowej.

 

Przez półtora miesiąca czekaliśmy też na Państwa maile. Na specjalny „rowerowy” adres otrzymaliśmy ponad sto opinii, propozycji i zdjęć. Za wszystkie głosy bardzo dziękujemy.

 

W trakcie trwania konsultacji można było odwiedzić profil na portalu społecznościowym Facebook (Rowerem po Bielanach). Użytkownicy FB mogli śledzić na bieżąco informacje dotyczące przebiegu konsultacji. Na profilu nadal można obejrzeć zdjęcia z „Warsztatów w ruchu” i „Spotkań przy mapie” – zapraszamy!

 

19 października 2010 w Urzędzie Dzielnicy Bielany odbyło się spotkanie podsumowujące konsultacje społeczne, na którym rowerzyści mogli omówić zgłaszane problemy z koordynatorką komunikacji rowerowej w dzielnicy panią Anną Miedzińską, przedstawicielami Zarządu Dróg Miejskich oraz miejskiego Biura Drogownictwa i Komunikacji (sekcja Transportu Rowerowego).

 

 

 

 

 

 

POSTULATY:

Najczęściej zgłaszane i najważniejsze postulaty rowerzystów zebrane zostały w tabelę, w której swoje odpowiedzi zamieściły osoby odpowiedzialne za komunikację rowerową w Warszawie i na terenie dzielnicy Bielany: pani Anna Miedzińska (koordynatorka rowerowej komunikacji bielańskiej), przedstawiciele ZDM oraz przedstawiciele Biura Drogownictwa i Komunikacji (sekcja Transportu Rowerowego). Pozostałe postulaty i uwagi znajdują się w oddzielnym załączniku i zostały przekazane koordynatorce bielańskiej komunikacji rowerowej.

 

Konsultacje były organizowane przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Urząd Dzielnicy Bielany w ramach projektu „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.