nagłówek strony
-A A +A

Skwer przy ul. Brata Alberta róg Wspólnej

Czas trwania: 
pt, 08/10/2010 (Cały dzień) - pon, 18/10/2010 (Cały dzień)

Celem konsultacji społecznych było poznanie potrzeb i opinii mieszkańców dotyczących zaaranżowania skweru przy ul. Brata Alberta róg Wspólnej w Dzielnicy Wesoła.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Te konsultacje już się zakończyły: PRZECZYTAJ RAPORT


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

W dniach 8-9 października 2010r. przy ul. Wspólnej róg ul. Brata Alberta w Zielonej odbył się warsztat z makietą, poświęcony zagospodarowaniu skweru przy ul. Wspólnej (przy pomniku). W odróżnieniu od wcześniejszych warsztatów (inne skwery w Wesołej) w tym przypadku ww. teren nie ma jeszcze opracowanej koncepcji zagospodarowania ani projektu.

 

Uwagi mieszkańców dotyczyły z jednej strony pomysłów na zagospodarowanie terenu a z drugiej pojawiających się na nim problemów związanych z obecnością na nim osób spożywających alkohol i ogólnego stanu terenu.

 

Rekomendacje dotyczące zagospodarowania ww. terenu obejmują w związku z tym zarówno kwestie takie jak ustawienie na terenie ławek, zachowanie charakteru terenu zielonego, uporządkowanie ciągów pieszych wiodących z przejść dla pieszych na sąsiednich ulicach czy urządzenie ogródka kawiarnianego lub wręcz budowę nowego lokalu o funkcji kawiarni, jak i wprowadzenie na terenie skweru monitoringu miejskiego.

 

Wnioski z konsultacji zostały przedstawione mieszkańcom i przedstawicielom Urzędu Dzielnicy na spotkaniu 18 października 2010r.

 

Konsultacje były organizowane w ramach projektu „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

 

Załączniki: