Stare Miasto w nowej odsłonie

pon, 27/09/2010 (Cały dzień) - czw, 04/11/2010 (Cały dzień)

Przedmiotem konsultacji były kwestie związane z rewaloryzacją nawierzchni Starego Miasta, ewentualnym zamontowaniem oświetlenia gazowego oraz wprowadzeniem specjalnego systemu informacji na tym terenie.

Szczegółowe kwestie, takie jak: dostosowanie nawierzchni po remoncie do potrzeb różnych grup np. osób niepełnosprawnych, uzgodnienie dogodnego terminu remontu, omówienie poszczególnych wariantów ułożenia nawierzchni ze środowiskiem varsavianisów oraz organizacji zajmujących się ochroną zabytków i planowaniem przestrzennym, były dyskutowane podczas spotkań z poszczególnymi grupami docelowymi.

Konsultacje trwały do 27 września 2010

PRZECZYTAJ RAPORT

Remont nawierzchni zakończył się w 2015 roku, więcej tutaj.

W ciągu półtora miesiąca trwania akcji "Stare Miasto w nowej odsłonie" odbyły się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami Starówki, lokalnymi przedsiębiorcami, osobami niepełnosprawnymi i środowiskiem varsavianistów. W tym czasie funkcjonowała również na Placu Zamkowym wystawa promująca akcję oraz lotny punkt informacyjny, w którym użytkownicy Starego Miasta mogli zgłosić swoje uwagi.

Akcja odbiła się szerokim echem w mediach i wzbudziła zainteresowanie warszawiaków. W spotkaniach wzięło udział łącznie ponad 150 osób reprezentujących bardzo różne środowiska. Uczestnicy konsultacji mieli okazję wyrazić swoje zdanie zarówno na temat prac planowanych na Starym Mieście oraz w innych sprawach związanych z tą częścią Warszawy. Generalnie rzecz biorąc koncepcja rewaloryzacji nawierzchni Starego Miasto spotkała się z aprobatą. Uznanie zyskały również propozycje zamontowania oświetlenia gazowego na ulicach Kanoniej i Dziekaniej oraz wprowadzenia na terenie Starego Miasta zindywidualizowanego systemu informacji.

Wszystkie postulaty zostały zapisane w raporcie z konsultacji. Zachęcamy do jego przeczytania.

Konsultacje były organizowane w ramach projektu „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.