nagłówek strony
-A A +A

Stwórzmy kolejne miejsce aktywności lokalnej na Białołęce!

Czas trwania: 
śr, 06/05/2015 - 00:00 - ndz, 11/12/2016 - 19:51

Urząd Dzielnicy Białołęka zamierza wyremontować zabytkowy budynek przy ul. Modlińskiej 257 i przygotować go pod względem funkcjonalno-użytkowym na potrzeby lokalnej społeczności.

 

Na Białołęce brakuje miejsc, które wyzwalają działania integrujące lokalną społeczność oraz pozwalają mieszkańcom inicjować działania kulturalne i wydarzenia związane z historią dzielnicy. Istnieje potrzeba stworzenia miejsca, które sprzyjałoby współpracy lokalnych organizacji pozarządowych i wyzwalało ich aktywność. 

 

Stąd pomysł, aby stworzyć na Białołęce – wraz z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi – centrum animujące działania społeczne z elementami edukacji kulturalnej i historycznej oraz wypracować podstawy jego funkcjonowania.

 

Do zagospodarowania jest 220 m2 w budynku głównym, dwie niewielkie oficyny oraz otoczenie. 

 


 

Konsultacje społeczne trwały od 6 do 27 maja 2015 r.

Przeczytaj RAPORT

 


 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Białołęki oraz organizacje pozarządowe działające w Dzielnicy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, podczas których chcielibyśmy dowiedzieć się:

 

1)      Co powinno się dziać w Centrum Aktywności Lokalnej na ul. Modlińskiej 257?

2)      Co chciałbyś robić, jak chciałbyś spędzać czas w Centrum Aktywności Lokalnej na ul. Modlińskiej 257?

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

 

  • Odpowiedzi możecie przesyłać na adres bialoleka.konsultacje@um.warszawa.pl  lub wrzucić do żółtej skrzynki konsultacyjnej umieszczonej w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Modlińskiej 197, w Białołęckim Ośrodku Sportu na ul. Światowida 56 oraz w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Van Gogha 1.
  • Jeśli przed udzieleniem odpowiedzi chciałbyś/chciałabyś obejrzeć budynek i jego otoczenie to zapraszamy na spacer poznawczy 23 maja (sobota) o godz. 13:00 (zbiórka przed budynkiem na ul. Modlińskiej 257), podczas którego m.in. opowiemy o historii miejsca.
  • Jeśli chciałbyś/chciałabyś przekazać swoje pomysły osobiście a przy okazji poznać pomysły innych, to zapraszamy na warsztat 25 maja (poniedziałek), w godz. 18.00-21.00, w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197.

 

Wspólnie poszukajmy pomysłów na Centrum Aktywności Lokalnej i Edukacji Kulturalnej oraz Historycznej przy ul. Modlińskiej 257!

 

Twoje opinie mają znaczenie!

 


Jednostka odpowiedzialna: Dzielnica Białołęka

Podstawa prawna: Uchwała nr LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z 11 lipca 2013 r.

                             W sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy