Get Adobe Flash player
-A A +A

Jak chronić chodniki przed rozjeżdżaniem?

Czas trwania: 
czw, 14/06/2018 (Cały dzień) - pt, 06/07/2018 (Cały dzień)

Zamienione w klepiska trawniki, rozjeżdżone parkowe alejki, połamane kwiaty i krzewy – to powszechny widok we wszystkich dzielnicach Warszawy.

 

Coraz więcej z nas dostrzega, że samochody zawłaszczają zbyt wiele przestrzeni. Jednocześnie obawiamy się ograniczeń w ruchu i likwidacji miejsc parkingowych. 

 

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy inicjuje proces opracowania i zaprojektowania rozwiązań służących ochronie zieleni przed rozjeżdżaniem przez pojazdy. 

 

Aby ułatwić proces dialogu, konfrontowania potrzeb i uzgadniania rozwiązań zaplanowaliśmy szereg warsztatów i otwartych dla mieszkańców spotkań z członkami zespołu projektowego oraz ekspertami. Naszym celem jest stworzenie konkretnych, praktycznych i gotowych do wdrożenia rozwiązań zapobiegających niszczeniu zieleni przez pojazdy. 

 


Pierwsza debata już 14 czerwca 2018 o godzinie 18:00 w Domu Innowacji Społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy, ul. Bracka 25, III piętro. 


W debacie wezmą udział Michał Olszewski wiceprezydent m.st. Warszawy, Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, Grzegorz Staniszewski, naczelnik Wydziału Profilaktyki i Planowania, Łucja Krzyżanowska, Członkini Zarządu Fundacji Stocznia.

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Proces konsultacji będzie się składał z trzech głównych etapów: diagnozy, konceptualizacji i prototypowania. Wkrótce podamy terminy dalszych działań i spotkań.

 


Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Podstawa prawna: Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy