nagłówek strony
-A A +A

Wawer. Kierunek Kultura!

Czas trwania: 
śr, 19/09/2012 (Cały dzień) - pon, 10/12/2012 (Cały dzień)

Urząd Dzielnicy Wawer planuje stworzyć dokument określający kierunki rozwoju kultury w dzielnicy. Z tego powodu rozpoczął konsultacje społeczne, których celem jest wypracowanie założeń do programu rozwoju kultury w Wawrze.

 

Mieszkasz w Wawrze? Masz pomysły na kulturalne spędzanie wolnego czasu w swojej dzielnicy? Jak wyobrażasz sobie kulturę w Wawrze? Podziel się pomysłami i uwagami! Weź udział w konsultacjach!

Zaangażuj się w tworzenie założeń do programu rozwoju kultury w Wawrze: wypełnij ankietę, zgłoś się na warsztat i wypowiedz się na forum. Szczegóły poniżej.

 

 

 

 


Te konsultacje już się zakończyły: PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE i RAPORT poniżej


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Konsultacje odbywają się w dwóch etapach. Jak wziąć w nich udział?

 

I etap

 

Do 9 października wypełnij ankietę on-line /dostępna była w trakcie trwania konsultacji/ lub w wersji papierowej, dostępną w:

 

punktach konsultacyjnych:

 • 23 września (niedziela) w godz. 19.00-21.00 „Cafe Peron”, ul. Patriotów 303 w Międzylesiu
 • 30 września (niedziela) w godz. 13.00-15.00 przy Kościele Matki Bożej Królowej Polski, ul. Rzeźbiarska 46 w Aninie
 • 6 października (sobota) w godz. 10.00-13.00 ul. Bystrzycka 55, przy głównym wejściu do domu handlowego „Fala” w Falenicy

 

Na punktach obecni będą urzędnicy, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące trwających konsultacji, zbiorą pomysły i uwagi oraz pomogą w wypełnieniu ankiety.

 

w innych miejscach na terenie dzielnicy:

 • klubach kultury
 • bibliotekach
 • szkołach
 • KINOkawiarni „Stacja Falenica”, ul. Patriotów 44a
 • kawiarni „Cafe Peron”, ul. Patriotów 303
 • pływalni w Aninie, ul. V Poprzeczna 22
 • Wielofunkcyjnym Obiekcie Sportowym „Syrenka", ul. Starego Doktora 1
 • Urzędzie Dzielnicy Wawer - Wydział Obsługi Mieszkańców, ul. Żegańska 1

 

Ankieta poświęcona jest obecnej ofercie kulturalnej w dzielnicy oraz potrzebom i pomysłom mieszkańców. Jej wyniki posłużą do opracowania wstępnych założeń do programu rozwoju kultury w Dzielnicy Wawer, które będą konsultowane w drugim etapie.

 

 

II etap

 

Zgłoś się na jeden z warsztatów konsultacyjnych:

 

 • warsztat I: 16 października w godz. 17.00-21.00, Biblioteka Publiczna nr 121, ul. Żegańska 1a (Międzylesie)     /16.10 wszystkie miejsca zapełnione, zapraszamy na kolejne warsztaty/
 • warsztat II: 18 października w godz. 17.00-21.00, Szkoła Podstawowa nr 109, ul. Przygodna 2 (Zerzeń)
 • warsztat III (dla młodzieży): 24 października w godz.13.00-17.00, XXV LO, ul. Halna 20 (Falenica)
 • warsztat IV: 10 listopada w godz. 10.00-14.00, Klub Kultury „Marysin”, ul. Korkowa 96

 

Zgłoś się na warsztat najpóźniej 2 dni przed wybranym terminem:

 

- mailem na adres konsultacje@wawer.warszawa.pl

- lub telefonicznie 22 443 68 98

 

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

 

W trakcie warsztatów będą dyskutowane wstępne założenia do programu rozwoju kultury, opracowane na podstawie ankiet przeprowadzonych w pierwszym etapie.

 

 

Przez cały czas trwania konsultacji, czyli od 19 września do 10 listopada 2012, można również przekazać swoje opinie i pomysły:

- zamieszczając je na forum

- przesyłając listownie na adres: Urząd Dzielnicy Wawer, ul. Żegańska 1, 04-713 Warszawa (dopisek „konsultacje”).

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach!

 

Podmiot odpowiedzialny: Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

 

W galerii zdjęcia z debaty inaugurującej konsultacje społeczne, która odbyła się 19 września 2012 roku w Kinokawiarni Stacja Falenica.

 


Kierunek Kultura - zapraszamy na spotkanie inaugurujące konsultacje w Wawrze
 
Urząd Dzielnicy Wawer wraz z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące określenia kierunków rozwoju kultury w Dzielnicy Wawer. Zapraszamy na spotkanie inauguracyjne – debatę pn. „Kierunek Kultura”, podczas którego przedstawiony zostanie harmonogram konsultacji oraz kolejność działań partycypacyjnego tworzenia programu rozwoju kultury w Dzielnicy Wawer.
 
 
Spotkanie inauguracyjne – debata pn. „Kierunek Kultura”
19 września 2012 r., godzina 18.00
KINOkawiarna „Stacja Falenica”, 
ul. Patriotów 44A (budynek stacji kolejowej)
 
 
 
 
Wawer. Kierunek Kultura. Zapraszamy na warsztaty!
 
Trwają konsultacje społeczne na temat wypracowania założeń do programu rozwoju kultury w Wawrze. Zakończył się pierwszy etap konsultacji, w trakcie którego można było wypełnić ankietę – dostępną on-line lub w wersji papierowej w wielu miejscach na terenie dzielnicy. Ankiety wypełniło 706 osób – wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w badaniu serdecznie dziękujemy!
 
W październiku i listopadzie wszystkich mieszkańców Wawra zapraszamy na warsztaty! Więcej informacji
 
Do 10 listopada można również wziąć udział w dyskusji na forum.
 
Masz pomysły na kulturalne spędzanie wolnego czasu w swojej dzielnicy? Jak wyobrażasz sobie kulturę w Wawrze? Podziel się pomysłami i uwagami!
 
Uwagi można było przesyłać do 10 listopada 2012 roku.
Jak wyobrażasz sobie kulturę w Wawrze? Czy dzielnicowa oferta placówek kultury zaspokaja potrzeby mieszkańców Wawra? Czy kierunki rozwoju kultury powinnny czerpać z tradycji dzielnicy? Czy może należy rozwijać nowatorskie projekty w przestrzeni miejskiej? A może masz propozycje jak połączyć te dwa działania?
 
Czekamy na Twoje opinie i pomysły!
 
 
Zakończyły się konsultacje "Wawer. Kierunek Kultura!"
 
Zakończyły się konsultacje "Wawer. Kierunek Kultura!" dotyczące kultury w Dzielnicy Wawer.
 
 
 
Konsultacje otworzyła debata, która odbyła się 19 września w Stacji Falenica. Na spotkaniu obecni byli artyści, animatorzy, mieszkańcy, organizacje pozarządowe i urzędnicy. W trakcie debaty, Zastępca Burmistrza Przemysław Zaboklicki przedstawił harmonogram konsultacji, a także ideę przyświecającą rozpoczęciu dialogu, którego efektem będzie stworzenie programu rozwoju kultury. Ma być on oparty o przyjęty Program rozwoju kultury w Warszawie do roku 2020 „Miasto kultury i obywateli”.
 
Konsultacje podzielone były na dwa etapy.
 
Pierwszy etap polegał na zbieraniu ankiet badających potrzeby związane z uczestnictwem w kulturze. Ankieta dostępna była na platformie konsultacyjnej, a także w formie papierowej w różnych punktach na terenie dzielnicy, takich jak kluby kultury, wypożyczalnie, kawiarnie, szkoły. Można było również odwiedzić punkt konsultacyjny, który działał w trzech miejscach. Na punktach obecni byli urzędnicy, którzy odpowiadali na pytania dotyczące konsultacji, zbierali pomysły i uwagi oraz pomagali w wypełnieniu ankiety.
 
W trakcie I etapu konsultacji, który trwał od 19 września do 9 października 2012 r., w Wawrze zebrano 700 ankiet: 520 papierowych i 180 ankiet on-line.
 
W drugim etapie konsultacji zaplanowano aktywne formy współdecydowania - cztery warsztaty, w trakcie których uczestnicy pracowali nad założeniami do programu rozwoju kultury, korzystając z wyników badań oraz zgłaszając własne pomysły. W warsztatach wzięło udział ponad 60 osób.
 
Drugi etap konsultacji trwał od 9 października do 10 listopada 2012 r.
 
 
Przez cały proces konsultacji, czyli od 19 września do 10 listopada, można było zgłaszać uwagi poprzez forum na platformie oraz przesyłając na adres mailowy Dzielnicy Wawer.
 
Obecnie trwa opracowywanie wyników. Niedługo opublikowany zostanie raport z przeprowadzonych konsultacji wraz ze zgłoszonymi uwagami.
 
 
Raport z konsultacji "Wawer. Kierunek Kultura!"
 
Zapraszamy do zapoznania się z raportem z konsultacji "Wawer. Kierunek Kultura!" dotyczących kultury w dzielnicy Wawer. Konsultacje trwały od 19 września do 10 listopada 2012 r.
 
11 grudnia odbyło się spotkanie podsumowujące, w trakcie którego zaprezentowano wyniki ankiety dotyczącej oferty kulturalnej Wawra oraz pomysły uczestników warsztatów. Zastępca Burmistrza Pan Przemysław Zaboklicki przedstawił dalszy harmonogram prac nad efektami konsultacji i polityką kulturalną dzielnicy. Na podstawie wyników przygotowano projekt regulaminu dla powstającej Społecznej Rady ds. Kultury, która ma współtworzyć program rozwoju kultury dzielnicy Wawer (oparty o Program Rozwoju Kultury w Warszawie do roku 2020 - "Miasto kultury i obywateli").
 
Raport składa się z pięciu rozdziałów:
 
I Informacje ogólne
II Przebieg konsultacji (opis debaty otwierającej, wyników ankiety, przebieg warsztatów konsultacyjnych, w tym wnioski i pomysły uczestników)
III Uwagi i pomysły mieszkańców kierowane na adres Urzędu Dzielnicy Wawer
IV Komentarze na forum Warszawskiej Platformy Konsultacji Społecznych
V Wnioski końcowe i rekomendacje
 
 
Dodatkowo raport zawiera dwa załączniki: scenariusz warsztatów konsultacyjnych i transkrypcje wszystkich pomysłów i idei wniesionych na forum warsztatów w formie hasłowej.
 
Znamy wyniki ankiet z I etapu konsultacji "Wawer. Kierunek Kultura!" Zapraszamy do lektury
 
9 października zakończył się pierwszy etap konsultacji społecznych "Wawer. Kierunek Kultura!", w trakcie którego mieszkańcy dzielnicy mogli wypełnić ankietę. Ankiety dostępne były w formie papierowej w: klubach kultury, bibliotekach, szkołach, kawiarniach, obiektach sportowych, w trzech punktach informacyjnych, w Urzędzie Dzielnicy Wawer - Wydziale Obsługi Mieszkańców. Ankietę można było również wypełnić on-line na stronie www.konsultacje.um.warszawa.pl i stronie Urzędu Dzielnicy www.wawer.warszawa.pl.
 
W trakcie I etapu konsultacji w Wawrze zebraliśmy 700 ankiet: 520 papierowych i 180 ankiet on-line. W załączeniu przedstawiamy zebrane wyniki.
 
Obecnie trwa drugi etap konsultacji, w trakcie którego mieszkańcy w ramach warsztatów pracują nad założeniami do programu rozwoju kultury w Wawrze. Konsultacje trwają do 10 listopada.
 
Wawerska Strefa Kultury jednym z efektów konsultacji społecznych w Wawrze „Wawer. Kierunek kultura!”
 
Serdecznie zapraszamy fanów kultury i sztuki w najbliższą sobotę na Dzień Otwarty Wawerskiej Strefy Kultury, której powstanie jest jednym z efektów konsultacji społecznych w Wawrze „Wawer. Kierunek kultura!”.
 
W ramach Dnia Otwartego 23 marca w Wawerskiej Strefie Kultury przy ul. Żegańskiej 1a swoją ofertę zaprezentują artyści działający w WSK. Zaplanowano kilkanaście różnorodnych pokazów, wystaw i warsztatów, które odbędą się od godz. 14.00  do 18.00.
 
Nie zabraknie wystaw malarskich, warsztatów plastycznych i fotograficznych, improwizacji artystycznych, kiermaszów rękodzieła, przedstawień teatralnych, czy pokazów tańca brazylijskiego. Będzie można zapozować do zdjęć z rodziną, nauczyć się grać na bębnach, wyrabiać ceramikę, czy pleść dywan. Podczas Dnia Otwartego odbędzie się także prezentacja  Radia Wawer oraz powstającego  portalu i telewizji internetowej Kulturalny Wawer. Zostanie też otwarta tzw. wymienialnia, gdzie będzie można wymienić się książką, płytą, czy ubraniem. Dla miłośników aktywności fizycznej przygotowano pokaz japońskich ćwiczeń relaksacyjnych i masażu, a dla maluchów powstanie specjalny kącik zabaw.
 
Więcej o wydarzeniu:
 
http://www.wawer.warszawa.pl/pl/news/wawerska-strefa-kultury-dzien-otwarty
 
Konsultacje „Wawer. Kierunek kultura!” trwały od września do listopada 2012 roku.
Więcej o przeprowadzonych konsultacjach w odnośnikach poniżej. 
 
 
Pełny plan wydarzeń do ściągnięcia poniżej.
 
 
 
Wypowiedz się: 
Załączniki: 
Plik: Plakat, rozmiar pliku: 402.83 KB
Pobierz