nagłówek strony
-A A +A

Więcej światła na Woli

Czas trwania: 
śr, 25/08/2010 (Cały dzień) - czw, 16/09/2010 (Cały dzień)

Celem konsultacji było opracowanie wytycznych do optymalnego rozmieszczenia latarni (także ich liczby i zasięgu) na podwórkach przy ul. Żytniej 68 i 70 oraz Grenady 11, 15, 17 i 21 na Woli. Urządowi Dzielnicy Wola zależało na uzgodnieniu projektu oświetlenia z mieszkańcami okolicznych budynków, aby najlepiej odpowiadał on ich potrzebom.

 

Od 25 sierpnia do 4 września 2010 zespól badawczy przeprowadził spacery, podczas których mieszkańcy za pomocą żółtych naklejek wskazywali miejsca, które ich zdaniem wymagają oświetlenia. Odbyło się 80 spacerów, zarówno w dzień jak i po zmroku.

 

 

 


Konsultacje już się zakończyły: PRZECZYTAJ RAPORT


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Konsultacje zakończyły się 16 września spotkaniem podsumowującym w Gimnazjum nr 47 przy ul. Grenady 16. Zaprezentowana została na nim mi.in informacja o tym, czym są konsultacje społeczne. Po spotkaniu, o godzinie 20.00 mieszkańcy wzięli udział w happeningu, podczas którego za pomocą specjalnych lampionów prezentowane były najczęściej typowane pod instalację oświetlenia miejsca. Merytorycznego wsparcia badaczom i mieszkańcom udzielał przedstawiciel ZGN Wola.

 

Zespół badawczy przygotował raport podsumowujący konsultacje „Więcej Światła!“. W raporcie są zawarte rekomendacje dotyczące rozmieszczenia oświetlenia na konsultowanym podwórku oraz wskazówki, dotyczące tego, jak poprawić bezpieczeństwo na podwórku.

 

Zapraszamy do zapoznania się z raportem z przeprowadzonych konsultacji oraz projektem oświetlenia podwórek, który powstał po konsultacjach społecznych.

 

Efekty konsultacji:

W IV kwartale roku został opracowany projekt instalacji oświetlenia konsultowanego terenu, uwzględniający postulaty mieszkańców. Projekt jest dostępny pod linkiem poniżej. ZGN Wola stara się o środki finansowe na realizację inwestycji.

 

Konsultacje były organizowane w ramach projektu „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

 

 

Załączniki: 
Plik: Raport z konsultacji "Więcej światła", rozmiar pliku: 1241.22 KB
Pobierz