nagłówek strony
-A A +A

Zaparkuj rowerem na Białołęce!

Czas trwania: 
wt, 16/04/2013 (Cały dzień) - śr, 15/05/2013 (Cały dzień)

Wiosna zawitała u nas już na dobre. Wraz z nią rozpoczął się również sezon na wycieczki rowerowe. Słoneczna pogoda zachęca, by odkurzyć swój pojazd i ruszyć – do szkoły lub pracy, w wolnej chwili – do lasu, parku, albo po prostu przed siebie.

 

Co zrobić, gdy chcemy na chwilę bezpiecznie zostawić swój rower, jednak nie ma odpowiedniego miejsca?

 

Urząd Dzielnicy Białołęka znalazł rozwiązanie na ten problem.

Dzięki porozumieniu z Zarządem Transportu Miejskiego już w najbliższe wakacje na Białołęce pojawi się 100 nowych stojaków rowerowych. Gdzie będzie można je znaleźć? O to właśnie chcielibyśmy spytać mieszkańców.

 


Konsultacje już się zakończyły: PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE


 

Zależy nam na tym, by stojaki stanęły tam, gdzie będą najbardziej potrzebne – mamy nadzieję, że pomogą nam Państwo wskazać najlepsze lokalizacje. 

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Wybrane przez siebie lokalizacje można zgłaszać online TUTAJ lub wypełniając ankietę w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 (parter)

  • w poniedziałki w godz. 8.00-18.00
  • od wtorku do piątku w godz. 8.00-16.00

 

Konsultacje społeczne trwają do 15 maja 2013 r., a ich wyniki opublikujemy na przełomie maja i czerwca na stronach: www.konsultacje.um.warszawa.pl oraz www.bialoleka.waw.pl.

 

Stojaki zostaną zamontowane w miejscach najczęściej wybieranych przez mieszkańców (pod warunkiem, że będą to tereny należące do m.st. Warszawy w dyspozycji Dzielnicy Białołęka).

 

 

Jednostka odpowiedzialna: Urząd Dzielnicy Białołęka

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
                               Tekst ustawy w Internetowym Systemie Aktów Prawnych

 


PODSUMOWANIE

Mieszkańcy dokonali wyboru

 

Wraz z początkiem wakacji na Białołęce pojawi się 100 stojaków rowerowych.

 

Białołęka to idealne miejsce dla miłośników wypraw i przejażdżek rowerowych. Rozległe tereny zielone i liczne trasy pełne atrakcji i ciekawostek historycznych mogą zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagającego amatora dwóch kółek. Zdarzają się jednak sytuacje, w których chcielibyśmy na chwilę zostawić gdzieś nasz rower, nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo. Władze dzielnicy postanowiły wyjść naprzeciw takim potrzebom i zaprosić mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych.

 

Od 16 kwietnia do 15 maja br. uczestnicy konsultacji mogli wybierać spośród przedstawionych przez Dzielnicę lokalizacji lub wskazać własne propozycje, współdecydując tym samym o miejscach, w których powinny pojawić się stojaki rowerowe.  W konsultacjach wzięło udział blisko ośmiuset uczestników,
z czego zdecydowana większość wybrała elektroniczną formę ankiety dostępną na platformie konsultacji społecznych, a kilkadziesiąt osób wypełniło kwestionariusz znajdujący się w białołęckim ratuszu.

 

Zgodnie z sugestiami mieszkańców stojaki znajdą się m.in. w pobliżu szkół, bibliotek, parków i placów zabaw, a także przy bazarkach. Dzielnica będzie również prowadzić rozmowy ze spółką PKP, starając się o to, by stojaki rowerowe mogły stanąć również w pobliżu stacji kolejowych Choszczówka i Płudy. Setka nowych stojaków zostanie zamontowana w wybranych lokalizacjach do końca czerwca 2013 roku.

 

Dokładne wyniki głosowania znajdziecie w załączonym raporcie z konsultacji społecznych.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konsultacjach i podzielenie się z nami swoją opinią!

Załączniki: 
Plik: Raport z konsultacji , rozmiar pliku: 210.86 KB
Pobierz