nagłówek strony
-A A +A

Zaplanujmy Centrum Kreatywności Nowa Praga!

Czas trwania: 
wt, 07/03/2017 (Cały dzień) - sob, 08/04/2017 (Cały dzień)

Kamienice pomiędzyTargową 80 a Inżynierską 3, łącznie ok 3000 m² powierzchni, powrócą do życia. Znajdą się tam pracownie dla rzemieślników, artystów i przedsiębiorców, a także przestrzenie dla mieszkańców najbliższej okolicy. Podziel się pomysłami, włącz się w planowanie ogólnodostępnego podwórza i działań w odnowionych budynkach.

 

Centrum Kreatywności Nowa Praga to inwestycja wpisana w Zintegrowany Program Rewitalizacji miasta stołecznego Warszawy do 2022 roku. Ze względu na tradycję miejsca Centrum ma rozwijać potencjał praskiej kultury i sztuki, promować i wspierać sektor kreatywny, a także stworzyć ofertę integracyjno-edukacyjną dla społeczności lokalnej.
 
Rewitalizacja obejmie kapitalny remont, odtworzenie konstrukcji i modernizację zabytkowych kamienic pomiędzy Targową 80 a Inżynierską 3 [nr działki ew. 83/4 i częściowo 84 z obrębu 41-306], a także zagospodarowanie przylegających podwórek (kolor niebieski i czerwony na mapie poniżej) Blisko 3000 m2 powierzchni użytkowych zyska nowe funkcje, określone wspólnie z uczestnikami planowania partycypacyjnego. Zależy nam na wypracowaniu innowacyjnych rozwiązań, uwzględniających potrzeby różnorodnych grup i środowisk w ramach jednego obiektu.
 
 
 

Konsultacje trwały do 12 kwietnia 2017r.

Zapraszamy do przeczytania >>> Raportu z konsultacji Centrum Kreatywności Nowa Praga <<<


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

 

I. Przyjdź na spotkania i zgłoś swój udział w warsztatach!

 

  • 18 marca – Galeria Nizio Design, ul. Inżynierska 3, godziny 10.00 – 15.00
    • spotkanie otwarte - poznaj kontekst, zobacz budynki i podwórko, zostań na warsztacie, jeśli chcesz wziąć udział w planowaniu nowych funkcji obiektu.

 

  • 25 marca i 1 kwietnia – Targowa 80, godziny 10.00 – 15.00
    • warsztaty w surowym budynku – weź udział w tworzeniu koncepcji i planowaniu funkcji w rzeczywistej przestrzeni.

 

  • 8 kwietnia  Galeria Nizio Design, ul. Inżynierska 3, godziny 11.00 – 13.00
    • spotkanie podsumowujące – przyjdź, jeśli chcesz poznać efekty prac warsztatowych i wziąć udział w dyskusji.

 

Na warsztaty obowiązują zapisy na adres: targowa80.konsultacje@gmail.com lub numer telefonu 574 660 180. Prosimy podać imię i nazwisko, kontakt, instytucję/społeczność (organizacja, przedsiębiorstwo, instytucja, ruch nieformalny lub sąsiedztwo np. Targowa 82) oraz datę warsztatu najpóźniej na 2 dni przed planowanym warsztatem.

 

Mikro-regulamin zapisów:

1)    Zastrzegamy, że na warsztaty liczba miejsc jest ograniczona. Udział w warsztatach będzie możliwy po kontakcie z Organizatorem.

2)    Priorytetowo będą przyjmowani pojedynczy reprezentanci/reprezentantki danego przedsiębiorstwa, organizacji pozarządowej czy sąsiedztwa.

3)    O zapisach decyduje kolejność oraz różnorodność zgłoszeń.

 

II. Pomóż nam, wypełniając ankietę!
Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w warsztatach, a także Ci, którzy już teraz chcieliby się dowiedzieć więcej oraz współdecydować o kwestiach poruszanych na spotkaniach, już dziś mogą wypełnić ankietę online. (W czasie trwania konsultacji tu był aktywny link do ankiety)
 
III. Jeśli mieszkasz na Pradze Północ i chcesz zorganizować spotkanie sąsiedzkie na temat powstającego Centrum, poznać więcej szczegółów lub zgłosić swoje oczekiwania i obawy - skontaktuj się z Grupą Pedagogów i Animatorów Społecznych i porozmawiaj o takiej możliwości: 574 660 180.
 
Od 20 marca będzie również możliwość porozmawiania o planowanych funkcjach CK Nowa Praga, obejrzenia planów budynków i obszaru przeznaczonego do zagospodarowania, a także wypełnienia ankiety w wersji papierowej w Centrum Kreatywności 56 w punkcie informacyjnym. 
 

 

W planowaniu pomagają nam architekci z Pracowni Nizio Design International, rekrutację i komunikację z mieszkańcami wspiera Stowarzyszenie Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ (w skrócie GPAS Praga Północ).

 


Jednostka odpowiedzialna: Biuro Rozwoju Gospodarczego 

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r.

                           w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy