Get Adobe Flash player
-A A +A

Zazieleńmy ulice Żoliborza

Czas trwania: 
pt, 05/01/2018 (Cały dzień) - pon, 09/04/2018 (Cały dzień)
Wiosną zasadzimy nowe drzewa przy ul. Broniewskiego, Krasińskiego, Mickiewicza, Słowackiego i al. Wojska Polskiego. Porozmawiajmy o tym, jak jeszcze poprawić przestrzeń wokół tych ulic.
Będziemy rozmawiać:
  • o nowej zieleni,
  • o ławkach i koszach na śmieci,
  • o tym, które chodniki i ścieżki wymagają zmian i remontu.
Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!
 
 
Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca wypoczynku, krok w stronę czystszego powietrza i niższej temperatury w Twoim sąsiedztwie. Nowa zieleń może również chronić Twoją okolicę przed nielegalnym parkowaniem.
 

Dzięki programowi #zieloneulice zmieni się blisko 80 głównych ulic Warszawy. Już wiosną 2018 roku zasadzimy nowe drzewa tam, gdzie wiemy, że ich brakuje. W konsultacjach rozmawiamy o tym, co  jeszcze możemy zrobić.

 

Więcej o programie #zieloneulice znajdziesz na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

 

Dowiedz się, jakie potrzeby zgłosili mieszkańcy na pierwszym etapie konsultacji >>>

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 
 
I. Będziemy rozmawiać o potrzebach związanych z zielenią
Spotkania
  • o ul. Słowackiego, Mickiewicza i al. Wojska Polskiego: 13 stycznia 2018 (sobota), 10.00-13:30, Urząd Dzielnicy Żoliborz, ul. Słowackiego 6/8
  • o ul. Broniewskiego, Krasińskiego: 14 stycznia (niedziela), 10.00-13.30, Urząd Dzielnicy Żoliborz, ul. Słowackiego 6/8
Pisemnie
Od 5 do 15 stycznia napisz o swoich potrzebach związanych z zielenią
  • e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl. Sfotografuj wybrane miejsce, podaj jego lokalizację i napisz, co chciałbyś / chciałabyś tu zmienić, a co zachować.
  • pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa 
 
W drugiej połowie stycznia opublikujemy krótkie podsumowanie – to, co od Was usłyszeliśmy o Waszych potrzebach (podsumowanie >>>). Pod koniec stycznia i na początku lutego projektanci i projektantki wpiszą zebrane głosy w koncepcję zazielenienia ulic. W drugiej połowie lutego koncepcję oceni komitet sterujący tym projektem. Następnie projektanci i projektantki naniosą ostatnie poprawki. Projekty zielonego otoczenia ulic Broniewskiego, Krasińskiego, Mickiewicza, Słowackiego i al. Wojska Polskiego opublikujemy pod koniec marca na stronie Zarządu Zieleni i na tej stronie.
 
II. Będziemy rozmawiać o koncepcji zazielenienia ulic
Spotkania
Projektanci będą czekać na Ciebie 
  • 24 marca (sobota) między godz.10:00 a 15:00 (miejsce spotkania wkrótce) – ul. Słowackiego, Mickiewicza i al. Wojska Polskiego
  • 8 kwietnia (niedziela) między godz.10:00 a 15:00 (miejsce spotkania wkrótce) – ul. Broniewskiego i Krasińskiego
Pisemnie
Od 23 marca do 9 kwietnia możesz napisać, co sądzisz o tych projektach
 
Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!
 
Koncepcje zagospodarowania ulic i raport z konsultacji opublikujemy w maju 2018 r. Na podstawie koncepcji przygotowane zostaną projekty wykonawcze nasadzeń. Pierwsze drzewa posadzimy jeszcze w 2018 roku. Projekty wymagające większych przekształceń będziemy realizować stopniowo w kolejnych sezonach.
 

Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy

 

Załączniki: