Zmiany w komunikacji autobusowej na Pradze Południe

śr, 13/11/2013 (Cały dzień) - śr, 04/12/2013 (Cały dzień)

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował dwa warianty zmian w komunikacji miejskiej na Pradze Południe. Choć różnią się szczegółami, ich głównym założeniem jest uruchomienie komunikacji autobusowej na ulicach: Poligonowej oraz Nowaka-Jeziorańskiego.

O tym, który wariant wejdzie w życie zdecydują pasażerowie. Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych.

KONSULTACJE JUŻ SIĘ ZAKOŃCZYŁY - PRZECZYTAJ PODSUMOWANIE

Wariant pierwszy

Zakłada połączenie linii 135 i 311 w jedną linię 135, która będzie kursować trasą: PL. HALLERA - … - Grenadierów – Poligonowa – Nowaka-Jeziorańskiego – Fieldorfa – Bora-Komorowskiego – Meissnera – Jugosłowiańska –
Bora-Komorowskiego – GOCŁAW.

Ponadto, w wariancie pierwszym swoją trasę zmieni linia 168. Kursować będzie ulicami: SPARTAŃSKA - … - Fieldorfa – Zamieniecka – Chłopickiego – PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA.

Dzięki temu wariantowi obsługę komunikacyjną zyskają osiedla, które obecnie mają utrudniony dostęp do transportu zbiorowego. Ponadto pozwoli on na zwiększenie podaży miejsc na mocno obciążonym ciągu Fieldorfa – Zamieniecka. A zwłaszcza na odcinku Umińskiego – Grochowska. Co przełoży się na zmniejszenie tłoku w kursujących tamtędy liniach autobusowych. Dodatkową zaletą tego wariantu jest utworzenie nowych, całotygodniowych połączeń poprzecznych przez Pragę Południe: z os. Gocław, ciągiem ulic Nowaka-Jeziorańskiego – Poligonowa – Grenadierów – Grochowska oraz ciągiem ulic Fieldorfa – Zamieniecka – Chłopickiego (do przystanku kolejowego).

Wariant drugi

Zakłada zmianę trasy linii 135 na następującą: PL. HALLERA - … - Grenadierów – Poligonowa – Nowaka-Jeziorańskiego – Fieldorfa – Zamieniecka - … - PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA. Przewiduje również zmianę trasy linii 311 na następującą: PRAGA PŁD.-RATUSZ - … - Grenadierów – Poligonowa –
Nowaka-Jeziorańskiego – Fieldorfa - … - GOCŁAW.

Jakie są zalety tego wariantu? Podobnie jak w przypadku wariantu pierwszego osiedla, które mają obecnie utrudniony dostęp do transportu zbiorowego zyskają obsługę komunikacyjną. Ponadto utrzymane zostaną na terenie Pragi Południe dotychczasowe pętle linii 135, 168 oraz 311. Zachowane również zostanie (ale tylko w dni robocze) połączenie os Gocław z ciągiem ulic Grenadierów – Grochowska.

Na uwagi czekamy do 4 grudnia włącznie. Można je przekazywać mailowo lub pocztą tradycyjną.

Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Transportu Miejskiego
Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. W sprawie zasad
                              i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy