nagłówek strony
-A A +A

Zmieńmy ulicę Targową, Jagiellońską i al. Solidarności

Czas trwania: 
pt, 01/06/2018 (Cały dzień) - sob, 30/06/2018 (Cały dzień)

Przystępujemy do opracowania koncepcji aranżacji zieleni wzdłuż ulicy Targowej, Jagiellońskiej oraz alei „Solidarności” na Pradze Północ.

 

Powiedz:

  • jakiej nowej zieleni potrzebujesz,
  • jakich miejsc wypoczynku brakuje,
  • jakich zmian wymagają ciągi komunikacyjne i inne elementy zagospodarowania.

 

Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca spędzania wolnego czasu, krok w stronę czystszego powietrza i zrównoważonego rozwoju Twojej najbliższej okolicy.

 

Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!

 

Dzięki programowi #zieloneulice zazieleni się kilkadziesiąt głównych ulic Warszawy. Już tej jesieni posadzimy nowe drzewa w miejscach wskazanych przez mieszkańców jako najbardziej potrzebujących większej ilości zieleni.

 

Więcej o programie #zieloneulice znajdziesz na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.
 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Porozmawiajmy w punkcie konsultacyjnym

  • spotkasz nas przy Dworcu Wileńskim z wózkiem 7 czerwca (czwartek), 14:00-18:00

 

Spotkania

  • o ul. Targowej: 11 czerwca 2018 (poniedziałek), 17:00-19:30, sala konferencyjna w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Kawęczyńskiej 44
  • o alei Solidarności: 20 czerwca 2018 (środa), 17:00-19:30, sala konferencyjna (parter) w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15
  • o ul. Jagiellońskiej: 21 czerwca 2018 (czwartek), 17:00-19:30, sala konferencyjna Ukraina w Centrum Wielokulturowym przy ul. Jagiellońskiej 54

Od 7 czerwca do 30 czerwca możesz napisać o swoich potrzebach związanych z zielenią:

  • e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl. Sfotografuj wybrane miejsce, podaj jego lokalizację i napisz, co chciałbyś tu zmienić, co zachować lub co dodać.
  • pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa

 

Do 7 lipca opublikujemy krótkie podsumowanie – wszystko, co od Was usłyszeliśmy na temat Waszych potrzeb. Między 30 czerwca a 21 lipca zespoły projektowe wpiszą zebrane pomysły we wstępną koncepcję aranżacji zieleni wzdłuż ulic. W sierpniu wstępną koncepcję oceni Komitet Sterujący, czyli różne jednostki miejskie nadzorujące realizację programu.

 

We wrześniu 2018 roku obędzie się II etap konsultacji. Będziemy rozmawiać o koncepcjach zmian dla Targowej, Jagiellońskiej i Al. Solidarności.

 

Ostateczne projekty aranżacji zieleni wzdłuż ulic Targowej, Jagiellońskiej i alei „Solidarności” opublikujemy 30 listopada na stronie Zarządu Zieleni i na tej stronie.
 


Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r.
                               w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy