"Warszawskie plany miejscowe – poszukiwanie modelu partycypacyjnego"
Projekt „Warszawskie plany miejscowe – poszukiwanie modelu partycypacyjnego ” został realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego „Odblokuj” we współpracy z Urzędem m.st. Warszawy, od lutego 2015 r. do kwietnia 2016 r.
W ramach projektu były zorganizowane konsultacje społeczne w ramach procesów i zgodnie z procedurami tworzenia planów miejscowych prowadzonych przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy.
Projekt ma charakter pilotażu, a jego celem jest opracowanie i upowszechnienie w Warszawie modelu angażowania mieszkańców w tworzenie planów miejscowych. WIĘCEJ INFORMACJI
Projekt finansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży.
„Wspieranie dialogu obywatelskiego w warunkach konfliktu lokalnego”
Projekt „Wspieranie dialogu obywatelskiego w warunkach konfliktu lokalnego” realizowany jest przez Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej, od października 2014 r. do kwietnia 2016 r.
Do udziału w projekcie zostały wybrane trzy dzielnice m.st. Warszawy: Mokotów, Ursynów i Wawer.
Projekt ma charakter pilotażu, a jego celem jest opracowanie i upowszechnienie w Polsce modelu wspomagania dialogu obywatelskiego w jednostce samorządu terytorialnego poprzez wykorzystanie idei zarządzania konfliktami.
WIĘCEJ INFORMACJI
Projekt finansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży.
"Lepsze konsultacje w samorządzie"
zakończony
Projekt realizowany przez Centrum Komunikacji Społecznej miał na celu promowanie i wzmocnienie warszawskich konsultacji społecznych. W jego ramach przeprowadzone zostały trzy procesy konsultacyjne:
W ramach projektu została również przeprowadzona gra miejska promująca ideę konsultacji społecznych oraz działania edukacyjne skierowane do urzędników. WIĘCEJ INFORMACJI
Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
"Od diagnozy do strategii – model planowania rozwoju usług publicznych"
zakończony
Projekt realizowany przez Centrum Komunikacji Społecznej od marca 2012 roku do grudnia 2014 roku w dzielnicach Warszawy i siedmiu gminach ościennych stolicy miał na celu opracowanie modelowego narzędzia umożliwiającego samorządom lepsze planowanie rozwoju usług publicznych – partycypacyjne tworzenie strategii. Tworzone strategie należą do czterech obszarów: usługi edukacyjne, kulturalne, zdrowotno-sportowe oraz komunikacyjne. Tworzenie strategii w wybranych obszarach poprzedziła diagnoza: przeprowadzone zostały badania jakościowe i ilościowe poziomu satysfakcji z dostarczanych usług publicznych oraz oraz potrzeb społecznych wśród mieszkańców dzielnic i gmin ościennych. Badania wraz z towarzyszącymi im warsztatami partycypacyjnymi stały się podstawą strategii rozwoju usług publicznych.
WIĘCEJ INFORMACJI
Partnerami realizacji projektu były: Pracownia Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA oraz Miasto Kobyłka, Gmina Łomianki, Gmina Michałowice, Gmina Pruszków, Gmina Konstancin Jeziorna, Gmina Lesznowola i Miasto Piaseczno.
Projekt realizowany jest dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.
"Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie" zakończony
Projekt realizowany w Centrum Komunikacji Społecznej od czerwca 2009 roku do kwietnia 2011 – obejmował działania edukacyjne skierowane do urzędników samorządowych, poprawiające ich kompetencje w zakresie prowadzenia konsultacji społecznych; działań informacyjne skierowane do mieszkańców Warszawy, podnoszące ich wiedzę w zakresie możliwości uczestnictwa w w decyzjach podejmowanych w mieście oraz stworzenie innowacyjnego narzędzia do prowadzenie konsultacji społecznych on-line (Warszawska Platforma Konsultacji Społecznych). W ramach projektu przeprowadziliśmy 19 procesów konsultacyjnych w każdej z dzielnic Warszawy oraz jeden proces ogólnomiejski. WIĘCEJ INFORMACJI
Projekt realizowany był dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.