Get Adobe Flash player
-A A +A

FORUM: planowanie przebiegu Budżetu partycypacyjnego w Warszawie

Czas trwania: 
pon, 02/12/2013 - 12:00 - śr, 08/01/2014 - 16:26

 

Czekamy na uwagi i pytania do propozycji przebiegu Budżetu Partycypacyjnego.

POWRÓT DO INFORMACJI OGÓLNYCH

 

Zamieszczając swój komentarz lub pytanie potwierdzasz, że akceptujesz REGULAMIN.

Anonim

Dzień dobry, kiedy będzie można brać udział w konsultacjach?

Konsultacje trwają od 2 do 31 grudnia. Przez cały ten czas można wysyłać uwagi e-mailem. Zapraszamy również na spotkanie informcyjno-konsultacyjne. Terminy spotkań konsultacyjnych w danych dzielnicach są podane tu.

Anonim

1. Która dzielnica jaką kwotą będzie dysponować. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji gdzie będzie to 0,5 proc. a gdzie 1 proc. Konkretnie interesuje mnie Targówek i Praga Płn.

 

2. Dlaczego tylko 25 mln zł? Przecież to znikoma kwota w wydatkach inwestycyjnych Warszawy. Sprawia wrażenie, jakby władze miały totalny brak zaufania do mieszkańców.

Kwoty, które zostały wyznaczone do dyspozycji mieszkańców, są w zakładkach dzielnicowych umieszczonych pod informacją ogólną o trwających konsultacjach.

 

Targówek:

www.konsultacje.um.warszawa.pl/budzet-konsultacje-targowek 

 

Praga Północ:

www.konsultacje.um.warszawa.pl/budzet-konsultacje-praga-polnoc 

 

Kwota ponad 25 milionów zł to suma wszystkich kwot dzielnicowych, które miały wyznaczyć od 0,5 do 1% z budżetu dzielnicy na rok 2015. Ze względu na to, że jest pierwszy rok realizacji tak dużego procesu w Warszawie, wszyscy uczymy się tego mechanizmu: zarówno urzędnicy jak i mieszkańcy. Ten pierwszy rok pokaże nam, w jakim iść kierunku w przyszłych latach.

Bolo Łącznik (niezweryfikowany)

Witam,

Czemu pozostawiacie (CKS/Ratusz) decyzję o możliwości realizacji projektów z BP na terenach obiążonych   wieczystym użytkowaniem  (np. Spółdzielnie) do decyzji Zarządu dzielnicy? pkt. 4 projektu regulaminu powinien zostać narzucony przez Ratusz! na stronie http://urzadochota.waw.pl/data/other/projekt_regulaminu_budzetu_partycypacyjn.pdf już decyzja została podjęta, możliwość była i nagle została usunięta.

KŻ (niezweryfikowany)

Witam,

Jestem mieszkanką Mokotowa, ale niestety nie mogę być na konsultacjach społecznych w wyznaczonym terminie (17 grudnia). W jaki sposób można zgłaszać uwagi w tej sytuacji? Jestem mieszkanką rejonu 8 Mokotowa, ale szczególnie interesują mnie pewne rozwiązania dla rowerzystów w rejonie 5 i 6: możliwość budowy pasa dla rowerzystów na ul. Dolnej, Idzikowskiego, a także łącznika umożliwiającego bezpieczny wjazd na ulicę Sobieskiego na skrzyżowaniu z ul. Chełmskę w miejscu, gdzie kończy się ścieżka po stronie wschodniej.

Anonim

Dzielnica, w której mieszkam podzieliła swój obszar na 8 części, z których każda ma przyznaną pewną pulę pieniędzy na projekty. Co zrobić, jeśli mam pomysł na budowę drogi rowerowej, która przebiega przez dwie z tych części? Czy podział na części nie spowoduje, że projekty łączące fragmenty dzielnicy nie będą mogły być realizowane?

Anonim

Bardzo ciekawy pomysł z budżetem partycypacyjnym! Co do formularza - jest bardzo uproszczony, widać staranie urzędników żeby nie przestraszyć "zwykłych ludzi". Super z punktami konsultacyjnymi w sprawie pisania wniosków. Obie strony: zarówno urzędy jak i mieszkańcy muszą się nauczyć takiej metody bezpośredniej współpracy. J

Maryśka (niezweryfikowany)

Bardzo fajny pomysł z tym budżetem partycypacyjnym! Musimy wszyscy nauczyć się bardziej bezpośredniej współpracy między mieszkańcami a urzędami. Co do formularza to jest bardzo uproszczony, widać staranie urzędników żeby nie było to kłopotem dla mieszkańców. Co do regulaminu - brakuje mi informacji o kosztach kwalifikowanych i też przyznam że nie mam pojęcia o ustawie warszawskiej i kompetencyjnej - w związku z tym jako przeciętny mieszkaniec nie potrafię stwierdzić czy mój pomysł mieści się w możliwych działaniach czy nie. Nie wiem też gdzie i jak sprawdzić właściciela gruntów (np chodnika lub jezdni)...o tym powinniśmy być poinformowani w pakiecie, żeby móc zaplanować jakie projekty mają szansę powodzenia. Ale ogólnie to super!

Do KŻ: konsultacje społeczne trwają do 31 grudnia, zaś 17 grudnia odbywa się spotkanie informacyjno-konsultacyjne! Jeżeli nie może być Pani na spotkaniu, to zachęcamy, aby wysłała Pani swoje uwagi i pytania mailem na adres: konsultacje@mokotow.waw.pl

Więcej informacji tu: www.konsultacje.um.warszawa.pl/budzet-konsultacje-mokotow

 

Co do podziału zaproponowanego przez Zespół na Mokotowie na 8 części wynika, że zgłoszone projekty będzie można zgłaszać tylko na dany obszar, w tym przypadku ścieżka rowerowa przechodząca przez dwa obszary nie będzie mogła być zgłoszona. Zachęcamy jednak do przekazania swoich wątpliwości i pytań bezpośrednio na maila: konsultacje@mokotow.waw.pl. Obecne podziały lub ich braki to tylko propozycje. Uwagi, które spłyną w trakcie konsultacji społecznych dot. podziału na obszary i podziału środków rozpatrzy Zespół ds. budżetu partycypacyjnego na Mokotowie. Wyniki poznamy do 20 stycznia!

 

Dziękujemy za wszystkie uwagi. Planujemy ułatwić mieszkańcom dostęp do wszystkich informacji, które będą konieczne na etapie składania projektów m.in. zadań, które należą do dzielnic, miasta, mapy własności gruntów itd.

Ewa Wiśniewska (niezweryfikowany)

Wspaniale, że jest coś takiego, jak budżet partypacyjny. Być może zostaną zrealizowane projekty, które wcześniej nie miały szans na sfinansowanie. Niepokoi jednak fakt podziału budżetu na mniejsze części, ( obszary)- jeśli tak zdecyduje przypadkowo w dużej części wybrany zespół ds. bp, ( np. przez losowanie, jak to ma miejsce w przypadku mieszkańców i ngo's). Podział budżetu kasuje już na wstępie możliwość wystąpienia o jakąś trwałą, przyzwoitą i niezwykle potrzebną inwestycję. Istnieje niebezpieczeństwo "przejedzenia" środków na mniejsze, może cenne, a może po prostu infantylne projekty. Może uda się to jakoś zmienić.                                                              Tak nie powinno być, każdy powinien mieć swoją szansę.

Dora (niezweryfikowany)

Witam!

 Niestety nie mogłam być 16.12. na konsultacjach w Wilanowie, ale uważam, że decyzja nie dzielenia kwoty na obszary Wilanowa jest w przypadku akurat tej dzielnicy odpowiednia.Dotychczas brałam jedynie udział w tworzeniu budżetu partycypacyjnego dla DKŚ na 2013 rok z główną siedzibą na ul. Smolnej 9 mimo,  że jestem w z Wilanowa. Było to dla mnie bardzo pozytywne doświadczenie, nowe wnioski wyniosłam z udziału w . Mam nadzieję, że podobnie będzie w przypadku naszej dzielnicy. Jednakże trudno na stronach odszukać jakichś konkretnych ustaleń, które zapadły zapewne dnia 16. 12 w mojej dzielnicy .Takie dane są ważne, bo nie wiem jakie uwagi mogę do jutra przesłać.Zaznajomiłam się z regulaminem i z formularzem projektowym. Nie  mam do nich żadnych zastrzeżeń. Proszę o informację jakie jeszcze zapadły decyzje w Wilanowie poza składem rady tego budżetu, kwoty i braku podziału na obszary w  mojej dzielnicy.  

Pozdrawiam,