Mój głos w dyskusji o Liszcie na Żoliborzu.

pon, 14/03/2011 - 00:00 - pon, 24/10/2011 - 15:57
Masz własną propozycję jak uhonorować Ferenca Liszta na Żoliborzu? A może nie zgadzasz się z pomysłem? Wyraź swoją opinię. Podane przez Ciebie uwagi zostaną omówione na spotkaniu podsumowującym konsultacje 6 kwietnia o godzinie 17.00 w Urzędzie Dzielnicy. Na spotkanie zaprasza Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Krzysztof Bugla.

zdjęcie © Cmon / © Fotolia.pl

Inżynier

W konsultacjach pojawia się propozycja nazwania jednej z sal im. F. Liszta.
W najbliższych miesiącach planowane jest oddanie gotowego Fortu Sokolnickiego a do tej pory nie został określony sposób zarządzania tym Centrum Kultury.
Dlaczego konkurs za zarzadzanie Fortem nie został jeszcze ogłoszony (16.03.2011r.)???

Inżynier

Sprawdzam na stronie Dzielnicy Żoliborz informacje o Dniu Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.....

I NIC!!!!
Nie ma żadnej informacji????

Po co pisać o tym, że można cos znaleźć skoro nic nie zostało opublikowane!!!

KPrus (niezweryfikowany)

Na stronie konsultacji znajdzie Pan linki do Węgierskiego Instytutu Kultury i Kina Wisła- tam zamieszczona jest część informacji o obchodach dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Informacja na stronie Urzędu Dzielnicy Żoliborz pojawi się jako aktualność w poniedziałek 21 marca.

społecznik

Uważam, że konsultacje społeczne "Czy uhonorować Ferenca Liszta na Żoliborzu?" są MARNOTRAWIENIEM PUBLICZNYCH PIENIĘDZY. Czy radni i urzędnicy naprawdę nie mają lepszych pomysłów? Poza tym, jaki związek ma Żoliborz z Węgrami? Chyba tylko taki, że leży w Polsce, a jak mówi stare przysłowie "Polak Węgier dwa bratanki i do bitki i do szklanki".
Mam gorącą prośbę do radnych Żoliborskich OPAMIĘTAJCIE SIĘ! Jeśli nie wiecie Państwo co z czasem robić, to nie kandydujcie na radnych, lepiej inne hobby sobie znaleźć. Rada Dzielnicy i Rada Miasta to nie piaskownica. Czy na prawdę nie widzicie innych, ważniejszych problemów do rozwiązania?

KPrus (niezweryfikowany)

Zachęcam do zgłębienia wiedzy na temat wspólnej historii Polski i Węgier i zainteresowania się tym bardziej w jakich obszarach Dzielnica Żoliborz współpracuje z Republiką Węgierską.
Dodatkowo zachęcam do poglębienia wiedzy na temat samorządu, kto ma jakie kompetencje i kogo z czego można rozliczać.
Jeśli chodzi o konsultacje uhonorowania Ferenca Liszta na Żoliborzu to organizowane są przez Dzielnicę Żoliborz i Centrum Komunikacji Społecznej w ramach projektu „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Franciszka

To wspaniała inicjatywa. Franciszek Liszt wielkim kompozytorem był a Żoliborz powinien być dumny, że jedna z jego ulic będzie nosiła imię tego wspaniałego człowieka i muzyka, związanego osobiście również z Fryderykiem Chopinem.
Nie rozumiem głosów malkontentów. Warto zrealizować ten pomysł i jest to bardzo pozytywna akcja. To również wspaniały gest przyjaźni pomiędzy naszymi narodami. Sądzę, że w Małopolsce nikt nie miałby żadnych z tym problemów, ale może to naturalne, gdyż to dawna Galicja i bliżej Węgier. Gorąco popieram, moja rodzina również! :))))

magda

Uhonorować koniecznie! Dziwne, że w Warszawie nie ma np. ulicy tego imienia , a zdarzają się różne kuriozalne nazwy, zwłaszcza na nowych osiedlach, jak gdyby nie było z czego czerpać . Zoliborz powinien dać przykład i uhonorować wielką postać kultury europejskiej.Gdyby to się stało w obrębie parku , zakurzony stary Zoliborz zyskałby miejsce do np. plenerowych spotkań przy muzyce.Cieszę się, że komuś zależy na ubarwieniu naszej dzielnicy i podniesieniu jej rangi.

q (niezweryfikowany)

1. Zgadzam się z wyrażonymi powyżej oraz na blogu placwilsona opiniami, że organizowanie konsultacji społecznych na temat sposobu uhonorowania Franciszka Liszta wygląda na jakąś urzędniczą fikcję. Dlaczego urzędnicy wycofali się z pomysłu konsultacji na temat bazarków jednodniowych? Bo ten pomysł wywoływał protesty i kontrowersje? Chyba w takie właśnie sprawy naprawdę potrzebują konsultacji.Czy jest sens organizowania konsultacji w kwestii mającej marginalne znaczenie dla mieszkańców?

2. Ponieważ wybierając opcję "tak, ale mam inny pomysł..." nie ma możliwości zaproponowania swojego pomysłu, mój pomysł zamieszczam tu:

Uważam, że należy uhonorować Liszta jednocześnie na wszystkie zaproponowane sposoby. Są one dobrane tak rozsądnie, że nawet realizacja wszystkich nie pociągnie za sobą poważnych kosztów. Takie totalne uhonorowanie Liszta uczyniłoby z Żoliborza zagłębie lisztowskie i jestem pewien, że zostałoby odnotowane przez media ogólnopolskie, a może nawet zagraniczne. Éljen Liszt Ferenc! Éljen a Gyönyörű Parton!

KPrus (niezweryfikowany)

niestety od strony technicznej nie ma możliwości umieszczenia swojego pomysłu zaraz po zagłosowania "tak, ale mam inny pomysł".
Dziękuję za wypowiedź. Zostanie ona przekazana na spotkaniu 6 kwietnia o godzinie 17.00 w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz.
NA SPOTKANIE SERECZNIE ZAPRASZAM ZAINTERESOWANYCH tematyką obywatelską. Na spotkaniu zostanie podsumowana konsultacja społeczna na Żoliborzu- proszę o przekazywanie swoich uwag, a także poprosimy uczestników o podanie listy tematyki, którą chcieliby by stała się przedmiotem kolejnych konsultacji na Żoliborzu.