nagłówek strony
-A A +A

Zgłoś swój POMYSŁ na KLIMAT!

Czas trwania: 
pon, 30/01/2017 - 13:00 - pt, 30/06/2017 - 00:00
Zgłoś swój POMYSŁ na KLIMAT!

ZALOGUJ się / ZAREJESTRUJ

 

Zgłoś POMYSŁ NA KLIMAT dotyczący jednego lub kilku wymienionych poniżej obszarów, które są traktowane przez m.st. Warszawa jako kluczowe dla adaptacji do zmian klimatu. Każdy zgłaszany pomysł MUSI wpisywać się w choćby w jeden z nich:
  • Zapobieganie podtopieniom
  • Ochrona przed powodzią
  • Ograniczanie skutków upału
  • Zapobieganie suszy
  • Ograniczenie skutków silnego wiatru
  • Zanieczyszczenia powietrza
Wykluczone jest zgłaszanie pomysłów związanych ze sponsoringiem, w tym sportowym, działań o charakterze marketingowym oraz pomysłów, których beneficjentami są pojedyncze osoby lub rodziny.
Prosimy o zwięzłe podanie m.in. uzasadnienia, kosztów, korzyści dla mieszkańców, instytucji, która powinna realizować pomysł.
 

Pomocny może być FORMULARZ DO ZGŁASZANIA POMYSŁÓW >>>

WIĘCEJ INFORMACJI >>>

SaskaKepa.info
Konto oficjalne

Zgłaszamy pilną potrzebę zainstalowania stacji pomiarów jakości powietrza na Pradze Południe. Wydaje się, że Saska Kępa byłaby idealną lokalizacją dla takiej stacji - mamy tu spory ruch samochodowy, przelotowy (most Łazienkowski, Wał Miedzeszyński, most Poniatowskiego), a także bardzo dużą liczbę budynków mieszkalnych nie podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanych indywidualnie.

SaskaKepa.info - praktyczny przewodnik po Saskiej Kępie

SaskaKepa.info
Konto oficjalne

Zgłaszamy pomysł nr 2 - program wsparcia dla osób/wspólnot mieszkaniowych chcących termoizolować swój budynek, na Saskiej Kępie.

 

Kilka lat temu BGŻ oferował atrakcyjnie dofinansowane kredyty na termoizolację budynków. Nie wszyscy o tym wiedzieli, nie wszyscy skorzystali.

W międzyczasie Kępa została objęta nadzorem konserwatorskim, a to w praktyce oznacza, że chcący zrealizować docieplenie budynku mieszkalnego nie mają właściwie na to szans - konserwator nie wyraża zgody na zmiany elewacji (wiem od sąsiada, którego budynek nie jest zabytkiem sam w sobie, ale wspólnocie mieszkaniowej nie wydano zgody na docieplenie budynku, nawet przy zachowaniu wyglądy elewacji sprzed remontu!).

 

Przydałaby się więc zarówno pomoc urzędu w zmianie podejścia konserwatora do tej kwestii i umożliwienie docieplenia budynków mieszkalnych na Kępie przy zachowaniu wyglądu ich elewacji, a także w miarę możliwości jakieś wsparcie finansowe - właśnie taki kredyt termoizolacyjny, jak swego czasu oferowało BGŻ.

 

SaskaKepa.info - praktyczny przewodnik po Saskiej Kępie