nagłówek strony
-A A +A

Jaki Warszawski Komitet Rewitalizacji?

Czas trwania: 
pon, 28/11/2022 (Cały dzień) - ndz, 08/01/2023 (Cały dzień)

Rozpoczynamy prace nad powołaniem Warszawskiego Komitetu Rewitalizacji.

 

Przedmiotem prac Komitetu są zagadnienia związane z przygotowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji lub wynikające z Gminnego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2030 roku.

 

Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu interesariuszy z organami miasta stołecznego Warszawy oraz pełni funkcje opiniodawczo – doradczą Prezydenta m.st. Warszawy w sprawach dotyczących przygotowania, prowadzenia i oceny procesu rewitalizacji w Warszawie.

 

Projekt Uchwały w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Warszawskiego Komitetu Rewitalizacji wypracowaliśmy wspólnie z członkami Komitetu Rewitalizacji dla Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy na spotkaniach w marcu, czerwcu i październiku 2022 roku. Dokument zawiera propozycje składu Komitetu, zasady wyznaczania członków, zmiany składu i możliwości odwoływania członków Komitetu. Ponadto przedstawia tryb pracy i posiedzeń Komitetu oraz sposoby podejmowania decyzji przez przedstawicieli Komitetu.

 

Przeczytaj projekt uchwały (otwiera się w osobnej karcie) >>>

 

Teraz chcemy wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami zastanowić się, jak najlepiej może funkcjonować Komitet, by proces rewitalizacji na Pradze-Północ, Pradze-Południe i Targówku przebiegał sprawnie oraz z jak największym wsparciem mieszkańców Warszawy.

 


Konsultacje trwały od 5 grudnia 2022 do 8 stycznia 2023 roku

Przeczytaj raport z konsultacji >>>


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

 

Porozmawiajmy:
 
  • 12 grudnia (poniedziałek) o 17 na spotkaniu on-line na ZOOM 
Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu, napisz na rewitalizacja@um.warszawa.pl. Link i instrukcję prześlemy w mejlu zwrotnym.
 
  • podczas dyżuru telefonicznego pod numerem 22 44 33 699
    • w piątek 9 grudnia 2022 między 12 a 19
    • we wtorek 3 stycznia 2023 między 13 a 20
 

Do 8 stycznia 2023 możesz też przesłać swoje uwagi do projektu:

 

Jednostka odpowiedzialna: Biuro Polityki Lokalowej

Podstawa prawna: ustawa o rewitalizacji z 9 października 2015 (Dz. U. z 2021 r. poz. 485) oraz uchwała nr LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z 11 lipca 2013 w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy