Trwają prace nad planem miejscowym dla rejonu ul. Wokalnej na Ursynowie.
Plan miejscowy to dokument, który określi, jak będzie można urządzić tę okolicę. W Warszawie plany ustalają, w jaki sposób mogą być m.in. budowane i przebudowywane budynki, ulice, place, tworzona sieć infrastruktury, jak mogą zostać urządzone tereny zieleni, czyli np. parki i skwery.
Urbaniści i urzędnicy przygotowali propozycję projektu planu miejscowego. Aktualnie jest on wyłożony do publicznego wglądu – to znaczy, że każdy może go zobaczyć w urzędzie i na stronie internetowej (link do projektu planu znajdziesz w opisie poniżej).
Jeśli masz propozycje zmian do zaprezentowanego projektu, teraz jest czas, żeby to zgłosić.
Więcej informacji o tym planie
Obszar objęty opracowaniem ma powierzchnię ok. 2,4 ha i położony jest w północnej części Dzielnicy Ursynów. Granice opracowania ograniczają drogi: od zachodu al. Komisji Edukacji Narodowej, a od północy ul. Béli Bartóka. Południowa i wschodnia granica planu przebiega wzdłuż wewnętrznej uliczki osiedlowej. Cały ten fragment zabudowy wchodzi w skład osiedla Stokłosy. W narożniku al. Komisji Edukacji Narodowej z ul. Béli Bartóka znajduje się południowe wejście do stacji metra Ursynów, poza obszarem opracowania.
Przedmiotem planu jest fragment obszaru położonego na terenie obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego północnej części osiedla Stokłosy – część B zatwierdzonego Uchwałą Nr LXIX/1902/2018 Rady m.st. Warszawy z 14 czerwca 2018 roku.
Zgodnie z obowiązującym planem miejscowym teren przeznaczony jest pod zabudowę wielorodzinną z usługami, parking, ciąg pieszo – jezdny (teren B.1.U/MW, B.9.KPJ, B.2.MW, B.3.KS). Głównym celem planu jest uszczegółowienie i korekta ustaleń dla tych terenów funkcjonalnych.
Udział mieszkańców w sporządzaniu planu musi mieć charakter sformalizowany – to znaczy swoje uwagi trzeba zgłosić na piśmie albo podczas spotkania on-line.
1. Poznaj projekt planu miejscowego dla tej okolicy
Plan miejscowy składa się z dwóch części: tekstu planu (który stanowi treść uchwały rady miasta), oraz rysunku planu (który jest ilustracją do tekstu). Obie te części są nierozerwalnie ze sobą połączone – nie ma sensu czytanie samego tekstu bez patrzenia na rysunek i na odwrót.
Zobacz tekst i rysunek projektu planu (od 26 października):
Z tekstem i rysunkiem projektu planu miejscowego możesz zapoznać się też w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego, Marszałkowska 77/79, pon.-pt., w godz. 8 – 16
2. Porozmawiajmy:
Nagranie spotkania (z przyczyn technicznych zapis spotkania jest w 2 częściach):
Prezentacje wyświetlone na spotkaniu:
prezentacja procedury planistycznej
prezentacja projektu planu
3. Możesz złożyć uwagi do projektu planu do 9 grudnia 2020
Wzór formularza znajdziesz tu:
uwaga do mpzp do wypełnienia odręcznego
uwaga do mpzp do wypełnienia na komputerze
Jeśli chcesz poinformować swoich sąsiadów – wydrukuj plakat i powieś go na klatce!
Dołącz do wydarzenia na Facebooku
Uwaga złożona w terminie zostanie rozpatrzona. Nie otrzymasz odpowiedzi, ale w Biuletynie Informacji Publicznej publikowany jest wykaz uwag wraz z informacją o tym, jak zostały rozpatrzone przez prezydenta Warszawy.
Pod tym linkiem możesz sprawdzić jakie, w świetle przepisów RODO, masz prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w tej sprawie.
Jednostka odpowiedzialna: Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego
Podstawa prawna: